Aktualności i Wydarzenia

Prezentacja osiągnięć w zakresie produktu lokalnego Śliwkowego Szlaku

Stowarzyszenie ”Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza do udziału w przeglądzie organizowanym na tereniegminy Korzenna, mającym na celu prezentację osiągnięć w zakresie produktu lokalnego ŚliwkowegoSzlaku.Termin: 23 czerwca 2024 r.Godzina: 16:00Miejsce: Centrum aktywności społecznej w ŁyczanejW trakcie wydarzenia:– stoiska wystawiennicze– degustacja produktów lokalnychZapraszamy!

MAJÓWKA W KRAINIE PODKOWCA

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w corocznej MAJÓWCE, która w tym roku została zatytułowana MAJÓWKA W KRAINIE PODKOWCA. Na uczestników – dzieci, całe rodziny organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w rowerowym RAJDZIE NIETOPERZA. START rajdu zaplanowano w Mogilnie ze stadionu ULKS Wicher. Tam należy się zgłosić do rejestracji w godz.od.14.00-14.30. META: ORLIK Korzenna..

WIELKANOC OFERTA CATERINGOWA

Pasztet pieczony (wieprzowo-drobiowy) 30zł/0,5 kgPolędwiczki wieprzowe 58zł/kgSchab pieczony 45zł/kgRoladka z kurczaka z serem i pieczarkami 56zł/kgGołąbki 34zł/kgDe volaille (130g) 12zł/szt OFERTA WIELKANOCNA !!! Stołówka Gminna serdecznie zaprasza do skorzystania z cateringowej oferty wielkanocnej.Zamówienia prosimy składać do piątku tj. 22.03.2024 r. pod numerem tel: 18 441 71 19 lub osobiście w siedzibie biura stołówki.

Koncert Sinfonia Carpathia

Wójt Gminy Korzenna zaprasza na KONCERT KARNAWAŁOWO – NOWOROCZNY.w wykonaniu orkiestry SINFONIA CARPATHIA pod batutą Wojciecha Zwierniaka oraz solistów:Paulina Janczak, Krystian Krzeszowiak, Martin Fitch,Grzegorz Bożewicz,Bartosz Życzyński. w programie m.in.: arie operetkowe, piosenki z musicali, przeboje muzyki rozrywkowej, tango.Bilety do nabycia na stronie:https://www.kupbilecik.pl/…/Korzenna/Sinfonia+Carpathia/ Partner główny Marszałek Województwa Małopolskieg #małopolskaSponsor Główny Mo-BRUK https://mobruk.plSponsor PUK https://www.pukkorzenna.plGmina Korzenna

„Spotkania z literaturą” już za nami

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej realizując zadanie pn. „Spotkania z literaturą” Programu Rządowego Partnerstwo dla książki, na które otrzymała dofinansowanie w kwocie 28 000,00 zł, zorganizowała kilka działań związanych z literaturą. Zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia kukiełek, dedykowane najmłodszym czytelnikom. Do udziału w tym zadaniu został zaproszony Teatr Lalek Art Cinema. W czasie zajęć dzieci zapoznały sięz.

OTWARCI NA KULTURĘ

W sobotę 2 grudnia w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pn. „OTWARCI NA KULTURĘ”. Projekt realizowało Centrum Kultury w Korzennej. W ramach działań projektowych przez ostatnie pół roku w gminnych świetlicach odbywały się zajęcia warsztatowe z takich dyscyplin jak plastyka, rękodzieło, patchworking, muzyka i taniec. Podczas spotkania na lipnickiej scenie.

„Otwarci na literaturę” Podsumowanie Programu Rządowego Promocja Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej pozyskawszy dofinansowanie w kwocie 20 000,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, zrealizowała szereg aktywnych wydarzeń związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową. Łącznie zostało przeprowadzonych 8 spotkań autorskich ze znanymi pisarzami i ilustratorami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Mieliśmy przyjemność gościć Katarzynę Ryrych, Joannę.

„Festiwal Wierszem Śpiewany” już za nami

Projekt ten został zrealizowany przez Centrum Kultury w Korzennej, a dofinansowanie na realizację tego zadania zostało pozyskane z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach Festiwalu organizatorzy przygotowali blok wydarzeń kulturalnych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży z terenu gminy Korzenna, ale do wszystkich osób zainteresowanych proponowaną tematyką. Przygotowana.

WSPÓLNA SPRAWA – LOKALNI BOHATEROWIE POWSTANIA STYCZNIOWEGO

17 listopada 2023 roku w Dworze w Lipnicy Wielkiej zorganizowano wystawę związaną z 160.rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Wystawie towarzyszyła prelekcja dr Łukasza Połomskiego, który uczestnikom spotkania przybliżył okoliczności wybuchu i przebiegu powstania styczniowego, ale przede wszystkim przybliżył postaci Powstańców związanych z gminą Korzenna. „Muszę podkreślić – powiedział dr Połomski, że Gmina Korzenna jako nieliczna gmina.

Wystawa dr Łukasza Połomskiego

W związku z 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, zapraszamy miłośników lokalnej historii, w szczególności mieszkańców gminy Korzenna, na okolicznościową wystawę oraz prelekcję dr Łukasza Połomskiego, która odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w Dworze w Lipnicy Wielkiej. WSTĘP WOLNY!

„Festiwal Wierszem Śpiewany” za nami

W niedzielę 12 listopada 2023 roku na Hali widowiskowo – sportowej w Korzennej odbył wspaniały i podniosły koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej pn. „Or_kiestra” pod batutą Justyny Zawiślan. Występ Or_kiestry poprzedzał koncert młodych artystów z terenu gminy Korzenna- laureatów konkursu „Jesień z piosenką i poezją”, który odbył się 9 listopada w Domu Kultury w Wojnarowej..

Gra terenowa „ Na tropie zapisków nieznanego Powstańca”

W ramach realizacji zadania „Wspólna sprawa-lokalni bohaterowie Powstania Styczniowego” realizowanego w ramach Programu Dotacyjnego Biura Niepodległa „Powstanie Styczniowe 1863-1864” w dniu 8 listopada w Dworze w Korzennej odbyła się gra terenowa pn. „ Na tropie zapisków nieznanego Powstańca”. Uczestniczyła w niej młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Korzenna. Podczas gry rywalizowało ze sobą 6.

ETNOPOLSKA 2023

„EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób.

Lachoskie Godanie

Pierwsza edycja gminnego konkursu gawędziarstwa Lachoskie Godanie odbędzie się w Korzennej w sobotę, 28 października. W rywalizacji mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Korzenna, którzy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, a najlepsi gawędziarze uzyskają kwalifikację do konkursu regionalnego w Niskowej. W konkursie, objętym patronatem Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona, osobno oceniani.

BO Małopolska: Pomóż nam wydać 16 mln zł!

Masz pomysł na zadanie, które spodoba się mieszkańcom Twojego regionu? Darmowe zajęcia edukacyjne dladzieci i młodzieży, bezpłatne badania medyczne, a może remont chodnika czy drogi wojewódzkiej?Możliwości jest naprawdę sporo! Każda inicjatywa, która przyczyni się do rozwoju województwa i macharakter: prospołeczny, prozdrowotny, kulturalny, edukacyjny, sportowy, turystyczny czy ekologiczny, jestzwiązana z transportem zbiorowym, drogami publicznymi oraz ochroną.
Skip to content