Aktualności i Wydarzenia

9. konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów w magicznej odsłonie

„Woda życiem i magią” to hasło tegorocznego konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów. Młodzi artyści dostali w tym roku zadanie stworzenia baśniowego plakatu o wodzie. Magiczna substancja krąży, bowiem w przyrodzie od milionów lat. Zdaniem naukowców dziś używamy tej samej wody, z której kiedyś korzystały dinozaury… „Pamięć” zawarta w kropli wody jest, więc bardzo bogata. – Liczymy,.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU „W KGW JEST JAK W RODZINIE”

Z końcem grudnia zakończono realizację projektu „W KGW jest jak w rodzinie”. Był to projekt realizowany w okresie maj – grudzień 2022 r. przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łyczanej. Działania sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.   Grupą docelową.

Przerwa techniczna na basenie

UWAGA! Szanowni klienci harmonogram pracy basenu w okresie świąt:– 24.12.2022r. Wigilia – basen nieczynny– 25.12.2022r. Boże Narodzenie – basen nieczynny– 26.12.2022r. Drugi dzień świąt – basen czynny od 13-20– 31.12.2022r. Sylwester – basen nieczynny– 01.01.2023r. Nowy Rok – basen nieczynny Przerwa technologiczna basenu:02.01.2023r. – 15.01.2023r. – basen nieczynnyZa utrudnienia bardzo przepraszamy.Zapraszamy 16.01.2023r. od godziny 13:00!

PIERNICZKI jak MALOWANE

13 grudnia 2022 – Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Świąteczny nastrój zapanował także w lipnickim dworze, a to za spraw Pani Marysi i Pani Ewy, które przygotowały wraz z dziećmi z klasy pierwszej SP w Lipnicy Wielkiej akcję pieczenia i dekorowania pierników. Szkoda, że nie mogliście poczuć tego zapachu 🤗🍰💗 Każde dziecko przygotowało swoje.

Quest Lipnica – Aktywne Zwiedzanie

Tematyka i zasady gry. Quest prowadzi po okolicy dworskiego parku, Lipnicy Wielkiej zakamarku. Szukaj lipnickiego skarbu, weź dla siebie bez przetargu. Zagraj kiedy masz ochote, dzis, najlepiej na piechote. Zajmie wszystko pół godziny, to przygoda dla grupy szkolnej lub całej rodziny. Aby pobrać quest kliknij >>tutaj<<

Roześmiane ANDRZEJKI w Dworze w lipnickim dworze

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieciaki w sobotnie przedpołudnie w dworze w Lipnicy Wielkiej. Motywem przewodnim zabawy był uśmiech, który rozgrzewał ponurą aurę za oknem. Było wesoło, było ciekawie i andrzejkowo. Oprócz tańców i wielu zabaw prowadzonych przez Ciocię Emilkę i Patrycję uczestnicy podróżowali za pomocą bańkowego tunelu w dowolne miejsce na ziemi i rywalizowali w.

Konkurs „ Jesień z piosenką i poezją” 2022

XVI konkurs „Jesieni z piosenką i poezją” już za nami. W tegorocznej edycji wykonawcy prezentowali wiersze i piosenki o tematyce romantycznej. W konkursie udział wzięło 64 artystów z terenu gminy Korzenna a organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury w Korzennej. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja Artystyczna w składzie: Katarzyna Pater – dyrektor.

Wyniki konkursu plastycznego – Leśna Spiżarnia

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY! Na konkurs wpłynęło aż 181 prac, które zostały ocenione przez Pana Stanisława Szarka – znanego sądeckiego plastyka oraz Pana Macieja Kucharskiego – emerytowanego leśnika, autora wystawy prac malarskich. Panowie byli pod ogromnym wrażeniem ilości uczestników konkursu i zainteresowaniem tematyką „Natury od kuchni”. Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników zostaną przekazane.

JESIEŃ Z PIOSENKA I POEZJĄ

Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej serdecznie zapraszają na XVI edycję konkursu „JESIEŃ Z PIOSENKA I POEZJĄ” 23 listopada na godz.10.00 do Domu Kultury w Wojnarowej.Serdecznie zapraszamy! >REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIOWA<

XIII Gminy Konkurs Pieśni

XIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej w Lipnicy Wielkiej uznajemy za zakończony. Podczas przedpołudniowych prezentacji, a było ich 35 udział wzięło 124 uczniów reprezentujących 10 szkół z terenu gminy Korzenna. Super, że byliście z nami !!! Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok! Wyniki: >>KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ WYNIKI<<

Natura z lasu – konkurs plastyczny

Gospodyń Wiejskich w Łyczanej wraz z Centrum Kultury w Korzennej serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Korzenna do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem NATURA z LASU – Leśna spiżarnia.Czekamy na prace pokazujące różnorodność, bogactwo i możliwości zastosowania produktów leśnych w żywieniu człowieka.„Najlepsze produkty to te, które daje.

WARSZTATY TWORZENIA GIER TERENOWYCH

Piękna, słoneczna pogoda czyli tzw. złota polska jesień stworzyła niesamowitą atmosferę i cudowne warunki podczas pierwszego dnia warsztatów questingowych, które odbywały się w ostatnią sobotę w Lipnicy Wielkiej. Tym razem lipnicki dwór otworzył swe podwoje dla amatorów gier terenowych. Grupa dzieciaków pod okiem Piotra Firleja rozpoczęła pracę nad stworzeniem gry opartej na lokalnej historii, dziejach.