Aktualności i Wydarzenia

Jubileusz 50-lecia Zespołu Regionalnego LIPNICZANIE

Lipniczanie swój jubileusz świętowali w sobotę, 9 listopada. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14 w lipnickim kościele Mszą Św. celebrowaną przez księdza proboszcza Albina Samborskiego. Podczas wygłoszonego kazania, dziękował byłym i obecnym członkom zespołu za zaangażowanie i rozsławianie Lipnicy w kraju oraz za granicą. Po zakończonej Mszy Św. korowód przeszedł do szkoły podstawowej, gdzie rozpoczęły.

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości – Galeria

Już od porannych godzin, 11 listopada trwały przygotowania do uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym dniu zaproszeni goście, mieszkańcy Mogilna oraz sąsiednich miejscowości zgromadzili się w Domu Kultury w Mogilnie aby wspólnie świętować . Część oficjalna rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem wygłoszonym przez Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona. Kolejnym punktem programu było odczytanie Apelu.

„Jesień z piosenką i poezją” – karta zgłoszenia i regulamin

Tegoroczna edycja konkursu „Jesień z piosenką i poezją ” odbędzie się 20 listopada 2019 roku o godz. 10.00 w Domu Kultury w Wojnarowej. Zainteresowani mają do wyboru dwie kategorie : Ś P I E W – piosenki z repertuaru Anny Jantar RECYTACJE – poezja lub fragmenty prozy o tematyce zabawnej znanych poetów. Konkurs śpiewu i.

Jubileusz Zespołu Regionalnego Lipniczanie – 50 lat minęło ….

Uroczyste rozpoczęcie jubileuszu odbędzie się w Kościele Parafialnym w Lipnicy Wielkiej Mszą Świętą o godz. 14:00. W sobotnie popołudnie, 9 listopada Dyrektor Centrum Kultury w Korzennej wraz z Kierownikiem Zespołu Regionalnego Lipniczanie serdecznie zapraszają do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej na występ „Lipniczan” oraz wystąpienia zaproszonych gości. Zespół Regionalny Lipniczanie działa.

Oferta Sylwestrowa 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na wspólne przywitanie Nowego Roku. Bal sylwestrowy odbędzie się w Domu Kultury w Mogilnie o godz. 19:00 . Oferujemy niezapomniane doznania kulinarne, wiele atrakcji oraz noc sylwestrową pełną wrażeń. Zabawę taneczną do białego rana poprowadzi znakomity Zespół Muzyczny „EVERBEST”. Szczegółowe informację w załączonym plakacie. CENA : 280 zł od osoby PROMOCJA : 250.

WYNIKI Konkursu Piosenki Patriotycznej

Konkurs Piosenki Patriotycznej zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz dwunasty dzieci oraz młodzież biorą tak liczny udział w tym przedsięwzięciu promując pieśni patriotyczne, powstańcze oraz piosenki żołnierskie. 29 października w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej rywalizowało ze sobą 80 uczestników, którzy mieli utrudnione zadanie. Tym razem w regulaminie została umieszczona lista utworów, których.

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Już niebawem Narodowe Święto Niepodległości. To dla wszystkich Polaków szczególny dzień. Z okazji tego wydarzenia Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron zaprasza na gminne obchody, które rozpoczną się o godz. 14:00 w Kościele Parafialnym w Mogilnie Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończonej uroczystości nastąpi przemarsz uczestników wraz z pocztami sztandarowymi do Domu Kultury w Mogilnie..

Ach, co to będzie za koncert…

Jutro w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej odbędzie się wyjątkowy koncert Chóru i Orkiestry Kameralnej Zespołu Miriam i Przyjaciele. Za pulpitem dyrygenta stanie wybitny muzyk – Andrzej Sąsiedek, natomiast o tekst i muzykę zatroszczył się  Grzegorz Kwiecień . Serdecznie wszystkich zapraszamy na wydarzenie gwarantujące dużą dawkę pozytywnych emocji . Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

Dzień Edukacji Narodowej

15 października w Dworze w Korzennej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Specjalnie na ten dzień dzieci i młodzież z Gminy Korzenna przygotowali dla dyrektorów , pedagogów i nauczycieli występy artystyczne. W ten sposób chcieli podziękować za ich trud oraz ciężką pracę. To był idealny moment aby dyrektorzy oraz pedagodzy odebrali nagrody Wójta.

Stypendium Wójta Gminy Korzenna

W ubiegłym tygodniu odbyła się ceremonia wręczenia stypendiów uczniom ze szkół z gminy Korzennej . 14 oraz 15 października w Lipnicy Wielkiej, Korzennej, Siedlcach oraz Mogilnie dzieci i młodzież odebrali z rąk wójta Leszka Skowrona pamiątkowy dyplom. W tych dniach stypendyści swoją radość dzieli wspólnie z dyrektorami szkół , radnymi, sołtysami oraz dumnymi z osiągnięć.

Koncert Muzyczny w Lipnicy Wielkiej

W piątkowy jesienny wieczór,w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej zgromadziła się liczna grupa osób, które wysłuchały wspaniałego koncertu. Po przywitaniu gości, swój występ rozpoczęła kapela Zespołu Regionalnego Mali Lipniczanie. W składzie 7-osobowym zaprezentowali m.in. krakowiaki oraz polki. Następnie zaprezentowała się kapela Zespołu Regionalnego Lipniczanie. Przedstawiła utwory, dzięki którym, w tym roku zdobyła wiele nagród, m.in..

IV Gminne Zawody Latawców za nami…

W ubiegłą niedzielę odbyły się kolejne Gminne Zawody Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna . To już czwarty raz kiedy dzieci, młodzież a także dorośli wspólnie dobrze się bawiąc rywalizowali między sobą. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem. 13 października do Jasiennej przybyli nie tylko nasi gminni zawodnicy oraz kibice lecz także osoby.

„Marzenia się spełniają ”- otwarcie sali sportowej w Posadowej Mogilskiej

6 październik był szczególnie ważnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej w Posadowej Mogilskiej. W tym dniu oficjalnie została oddana do użytku sala gimnastyczna. Wszystko rozpoczęło się o godz. 14:00 Mszą Świętą , w której wzięli udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Po poświęceniu sali przez Ks. Emila Myszkowskiego nastąpił symboliczny rzut do kosza. Następny punkt programu.

XII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Zapraszamy do udziału w XII edycji Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej , który odbędzie się 29 października 2019 r. o godz. 9:00 w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o nadesłanie karty zgłoszenia w terminie nieprzekraczalnym 28 października 2019r. na adres: Dwór w Lipnicy Wielkiej, Lipnica Wielka.

„50 lat minęło – lipnickie świętowanie w doborowym towarzystwie”

Za kilka dni w Lipnicy Wielkiej odbędzie się Koncert Muzyczny zorganizowany przez  Gminę Korzenną , Centrum Kultury w Korzennej oraz Stowarzyszenie Lipniczanie . 11 października o godzinie 18:00 na scenie Muzycznego Dworu wystąpią : Kapela Zespołu Regionalnego Lipniczanie , Kapela Zespołu Regionalnego Mali Lipniczanie oraz gość specjalny- Sądecka Orkiestra Kameralna. Koncert odbędzie się w ramach.

Muzyka i wino

W Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej w czwartkowy wieczór ( 19 września )  rozbrzmiewała muzyka znanego kompozytora Limboskiego. Blusowo-folkowe klimaty Michała Augustyniaka zachwyciły publiczność, która razem z artystom nuciła słowa piosenek. Znakomity występ trwał około dwóch godzin. Był to pierwszy koncert z cyklu spotkań „Muzyka i wino”. Po występie pełnym dobrej zabawy odbyła się degustacja.

Bezpłatne Badanie Mammograficzne

9 października 2019 roku w Dworze w Korzennej odbędzie się bezpłatne badanie mammograficzne, które przysługuje Panią co dwa lata w wieku 50 – 69 lat. Panie nie objęte programem ( powyżej 35 roku życia ) mogą dokonać badanie odpłatanie w cenie 100 zł. Mammografia to najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40.

IV Gminne Zawody Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycje Gminnych Zawodów Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna, które odbędą się 13 października o godzinie 10.00 na lądowisku w Jasiennej. Kartę zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy : ckkorzenna@interia.pl lub sekretariat@ck.wkorzennej.pl , bądź też dostarczyć osobiście do Dworu w Korzennej do dnia 10 października 2019 roku. Rywalizacja odbędzie się.

Piknik Motocyklowy w Mogilnie

W dniach 7-8 września odbędzie się piknik motocyklowy w Mogilnie. To pierwsza tego typu impreza w gminie dla pasjonatów dwóch kółek. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Aktywni dla Rozwoju pod patronatem Centrum Kultury i Gminy Korzenna. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. warsztaty wspinaczkowe, grę terenową, spacer ścieżką edukacyjną po rezerwacie „Cisy w Mogilnie” Rozpoczęcie o.