Aktualności i Wydarzenia

Akcja Lato w naszej gminie

Wakacje już za tydzień ! Przygotowaliśmy z tej okazji bogatą ofertę dla najmłodszych i nie tylko. Zapraszamy do skorzystania z zajęć, rozrywki oraz wycieczek. Wszelkich informacji można zasięgnąć telefonicznie oraz w naszym biurze. W załączniku umieszony jest regulamin oraz zgody na uczestnictwo w wydarzeniach. Karta zgłoszeniowa – POBIERZ

Dożynki Gminne 2021

Wczoraj ( 29 sierpnia 2021 r.) w Korzennej rolnicy obchodzili tradycyjne święto plonów. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe dożynki zostały przeniesione do hali widowiskowo-sportowej w Korzennej.  Mimo zmian miejsca program dożynek pozostał bogaty. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 13.30 przemarszem korowodu dożynkowego z placu przed Kościołem w Korzennej do Hali sportowej, gdzie o godzinie.

Korzenna/Świegocin mistrzami Pucharu Wójta Gminy Korzenna 2021

Wszystko jasne Korzenna/Świegocin najlepszą drużyną tegorocznej edycji Pucharu Wójta!Zapraszamy do fotorelacji z meczu finałowego oraz z ceremonii wręczenia medali, pucharów i wyróżnień indywidualnych.➡Król strzelców turnieju: Konrad Krasiński – 8 bramek (Korzenna/Świegocin),➡Najlepszy zawodnik turnieju: Seweryn Michalik (Miłkowa),➡Najlepszy bramkarz: Artur Kois (Miłkowa). ❗️ Finał- Puchar Wójta Gminy Korzenna 2021:📷📷📷Korzenna/Świegocin – Miłkowa 2:0 (0:0)⚽️Bramki:1:0 K.Krasiński 40,2:0 G.Mróz 68.👨‍👨‍👦‍👦Korzenna/Świegocin:.

Znamy finalistów PW 2021!

Znamy finalistów Pucharu Wójta Gminy Korzenna 2021! Po bardzo dobrych meczach z emocjonującymi końcówkami, wyłonieni zostali zwycięscy! Bohaterami Seweryn Michalik oraz Konrad Krasiński czyli autorzy pięknych goli, które dały awans ich drużynom do upragnionego finału! Finał w niedziele 8/08/2021r. w Korzennej! Zapraszamy! Półfinał 1 – Puchar Wójta Gminy Korzenna 2021:➡Korzenna – Miłkowa 0:1 (0:0)⚽️Bramka: S.Michalik.

JARMARK KORZEŃSKI

24.07.2021 r. przy Dworze w Korzennej odbył się Jarmark Korzeński 2021. Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne organizowana dla całej społeczności lokalnej. W tym roku impreza została podzielona na dwie części. Pierwsza dedykowana była dzieciom i młodzieży, poprzez zorganizowanie zabaw i konkursów animacyjnych. W ofercie znalazło się m.in ; malowanie twarzy, balonowe zoo, duże maskotki- postaci.

Wakacje z Centrum Kultury w Korzennej rozpoczęte!

Za nami pierwsze zajęcia i wyjazdy organizowane przez Centrum Kultury w Korzennej. W ramach akcji Lato 2021 w ofercie znalazły się nie tylko warsztaty artystyczne ale także zajęcia sportowe, odbyły się dwa wyjazdy (mini zoo- Hacjenda Alpaka, Jamna- piesza wędrówka). Wszystkie proponowane formy spędzania wolnego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przed.

2 Kolejka – Pucharu Wójta 2021

Puchar Wójta Gminy Korzenna 2021. 2 Kolejka – Wojnarowa – 18.07.2021r. g. 15:00Trzycierz – MoPoKo 1:1 (0:0)Bramki:1:0 M.Bieniek 42,1:1 D.Szlag 56.Żółta kartka: M.Bieniek.Trzycierz: P.Zawiślan, K.Paciorek, G.Paciorek, J.Paciorek, R.Paciorek, A.Pociecha, G.Bieniek, D.Klocek, J.Sopata, T.Stępień, K.Łukasik, D.Filipowicz, M.Bieniek, S.Porębski, D.Basta.Mogilno/Posadowa/Koniuszowa: K.Zwolenik, A.Bielak, P.Bielak, A.Mikulski, K.Baran, J.Chronowski, M.Zwolenik, D.Szalag, J.Szlag, A.Szlag, K.Tarasek, K.Ogorzałek, Ł.Rola, P.Kurcap.Sędziował: B.Bożek (KS Nowy.

Zaproszenie do udziału w projekcie pt. „Etnościeżki – młodzi z inspiracjami i aspiracjami ludowymi

Stowarzyszenie „Aktywni dla Rozwoju” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat mieszkające na terenie gminy Korzenna do udziału w projekcie pn. “Etnościeżki – młodzi z inspiracjami i aspiracjami ludowymi”. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. W ramach projektu zaplanowano 6 wizyt studyjnych w pracowniach.

Terminarz Pucharu Wójta 2021!

W dniu 7.07.2021r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbyło się zebranie kapitanów drużyn odnośnie tegorocznej edycji piłkarskiego Pucharu Wójta Gminy Korzenna! Przedyskutowano najważniejsze kwestie oraz rozlosowano grupy!Grupa A:➡️Wojnarowa➡️Łęka➡️KorzennaGrupa B:➡️Miłkowa (obrońca tytułu)➡️MoPoKo (Mogilno/Posadowa/Koniuszowa)➡️Korzenna Świegocin➡️TrzycierzDrużyny będą rywalizować na stadionach Gminy Korzenna wg. terminarza na grafice. Powodzenia! Zaktualizowany REGULAMIN (stan na 07.07.2021r.)<- POBIERZ Zgoda rodzica dla osób niepełnoletnich.

Festiwal KGW Polska od Kuchni – Wspieramy Koło Gospodyń Wiejskich w

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich to ogólnopolska impreza organizowana w celu promowania aktywności kobiet i kół gospodyń. Koło Gospodyń Wiejskich w Janczowej zgłosiło chęć uczestnictwa w Festiwalu. Zgodnie z regulaminem Festiwalu na podstawie zgłoszeń Jury dokonało kwalifikacji do II etapu, etapu wojewódzkiego, pięciu kategoriach:konkurs kulinarny, konkurs artystyczny, miss do 45 lat, mrs. 45+, oraz kobieta gospodarna.

Zaproszenie do udziału w projekcie pt. „Problem do rozwiązania”

Stowarzyszenie na rzecz integracji rozwoju i promocji gminy Korzenna „KORZENIE” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w projekcie pt. “Problem do rozwiązania”, który dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 . W ramach projektu zaplanowano różnorodne warsztaty oraz konferencję podsumowującą. Udział w projekcie jest bezpłatny..

Puchar Wójta Gminy Korzenna 2021 – zapisy!

Rozpoczyna się kolejna edycja Pucharu Wójta. Zgłoszenia do udziału w tych rozgrywkach można przesyłać do dnia 7 lipca br. Warunkiem uczestnictwa jest też dokonanie opłaty w dniu losowania. Rozgrywany już od kilku lat turniej to jedna z form propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu. W rywalizacji uczestniczą zespoły z ternu gminy, w składzie których może.

ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO!

Stowarzyszanie ULKS Korzenna serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat w udziału w projekcie „Żyjmy zdrowo na sportowo”, który dofinasowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 -2030. W ramach projektu zaplanowano: warsztaty kompetencji społecznych dla 12 młodzieżowych wolontariuszy – organizatorów zajęćsportowych zajęcia sportowe – piłka nożna zajęcia sportowe-.
Skip to content