Aktualności i Wydarzenia

Koszyczek wielkanocny dla dzieci

Koszyczek wielkanocny wypełniony pokarmami, które święcimy w Wielką Sobotę, a następnie dzielimy się podczas uroczystego śniadania wielkanocnego nazywany jest także święconką. To jeden z podstawowych symboli wielkanocnych, wypełniony po brzegi tym, czego ma nam nie zabraknąć w kolejnym roku. Z wielkanocnym koszykiem wiąże się cały obyczaj. To z nim cała rodzina udaje się przed świątecznym śniadaniem do kościoła, aby.

Ogłoszenie

W dniu 2 kwietnia 2021r. (Wielki Piątek) pracownicy biura CK w Korzennej pracują w trybie zdalnym.

Droga Krzyżowa w wydaniu Teatru Dabar

Teatr Dabar ( z hebr. “Słowo Pańskie”) powstał w 2010 roku z inicjatywy ówczesnego wikariusza parafii Mogilno ks. Łukasza Pawłowskiego. Tworzą go uczniowie szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, studenci oraz osoby pracujące. Na swoim koncie mają 13 sztuk, m. in. ” Kłamstwo”, “Gra pozorów”, “(Nie) przyjęty”. W swojej działalności jako główny cel stawiają nakłonienie odbiorców do refleksji.

Oferta wielkanocna Gospody Dworskiej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wielkanocną przygotowaną przez restaurację Gospoda Dworska. Zamówienia można składać pod numerem telefonu : 694 413 567 do 30 marca.

VI Gminny Przegląd Piosenki Turystycznej “Szła piosenka leśną drogą”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji konkursu wokalnego z serii Piosenka Turystyczna. W tym roku, ze względu na epidemię Covid-19, przesłuchania konkursowe odbędą się wyłącznie w formie zdalnej. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych: 1)kl. 0-3 szkoły podstawowe 2) kl. 4-6 szkoły podstawowe 3) klasy VII i  VIII Wyróżniamy kategorię solistów oraz zespoły..

VII konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów „Woda dobra na wszystko”

Konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów odbywa się po raz siódmy. Łącznie, do tej pory jury oceniło prawie 5 tysięcy prac. – Zachęcamy uczniów oraz przedszkolaków do wzięcia udziału w tegorocznych zmaganiach plastycznych – mówi Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów. – Inicjatywy budujące świadomość ekologiczną najmłodszego pokolenia są dziś szczególnie ważne. Dlatego pomimo epidemii chcemy utrzymać.

Kalendarz imprez PMDK w Starym Sączu

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu przedstawił kalendarz imprez na rok szkolny 2020/2021. W planie wiele ciekawych konkursów : XXVI Starosądecki Konkurs Młodych Wokalistów, XIX Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków Grających na Keyboardzie, XV Powiatowy Konkurs Plastyczny pn : Moje najpiękniejsze wspomnienie, XXVI Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków – Instrumentalistów, XII Powiatowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i.

Pastuszkowe Kolędowanie 2021

Zespół Regionalny Mali Lipniczanie zdobył II miejsce w 24.Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Tegoroczna edycja odbyła się online. Grupa Małych Lipniczan wystąpiła w programie “Z gwiazdą ” Komisja artystyczna wyłoniła zwycięzców spośród nadesłanych 32 konkursowych wystąpień.

Koncerty Zespołów Regionalnych Lipniczanie i Mali Lipniczanie w 2020 r.

Mijający 2020 rok upłynął pod znakiem epidemii, która odcisnęła swoje piętno na każdej dziedzinie naszego życia: osobistego, społecznego, zawodowego i kulturalnego. Swoją działalność do internetu musiały przenieść Zespół Regionalny Lipniczanie i Mali Lipniczanie. Początek roku nie wskazywał na nagłe zawieszenie działalności. Styczeń i luty obfitowały w różne koncerty i konkursy. Jednakże w marcu, gdy epidemia zaczęła.

Karpackie Kolędowanie 2021

Okres kolędowy nadal trwa, dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia i posłuchania tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Regionalnego Lipniczanie , który wziął udział w Karpackim kolędowaniu. W czteroodcinkowej muzycznej opowieści o najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach udział wzięły również osoby i zespoły z różnych stron Małopolski. Wszystkie odcinki można obejrzeć pod linkiem : http://mcksokol.pl/wydarzenie/karpackie-koledowanie-2021

Z KOLĘDĄ U POGÓRZAN – 4. REGIONALNY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH O DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ

Zespół Regionalny Mali Lipniczanie zdobył główną nagrodę w 4. Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych o Diamentową Kobyłkę .W Przeglądzie, który w tym roku odbył się online wystąpiły dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe grupy kolędnicze, które zaprezentowały zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe funkcjonujące w regionie Pogórza. Grupa dziecięca została oddelegowana na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE.

Program „Inspiruj ze Śliwką”

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza organizacje pozarządowe z obszaru LGD do udziału w programie „Inspiruj ze Śliwką”. Przedsięwzięcie polega na wyborze projektów (partnerskie projekty współpracy lokalnej), w których elementem dominującym będą tematy związane z obszarem Śliwkowego Szlaku (spotkania, konkursy, imprezy). Zgłoszone do dofinansowania przedsięwzięcie musi być odrębnym wydarzeniem w stosunku do wcześniej realizowanych przez daną.

Zakończenie projektu „Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”

Centrum Kultury w Korzennej, realizowało w okresie od 10.08.2020 r. do 31.12.2020r. projekt „Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”, na który pozyskało dofinasowanie ze środków Fundacji PZU, w ramach dotacji pozakonkursowych. W projekcie wzięły udział: dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat, zamieszkujące miejscowości w obrębie Gminy Korzenna. Zrealizowane działania przez uczestników projektu to :.

Zawiadomienie o wyborze oferty- produkty mleczarskie

W związku z prowadzonym postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na: Dostawę produktów spożywczych do Centrum Kultury w Korzennej – Stołówka Gminna wybrano najkorzystniejszą ofertę . Informacja w załączniku.

Warsztaty lukrowania pierników

Stowarzyszenie Aktywni dla Rozwoju oraz Centrum Kultury w Korzennej serdecznie zapraszają dzieci oraz młodzież na warsztaty lukrowania pierników, które odbędą się 21 i 22 grudnia w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Zawiadomienie o wyborze oferty

W związku z prowadzonym postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na: Dostawę produktów spożywczych do Centrum Kultury w Korzennej – Stołówka Gminna wybrano najkorzystniejsze oferty. Informacje w załączniku

Oferta świąteczna Stołówki Gminnej w Korzennej.

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Specjalnie na tę okazję Stołówka Gminna w Korzennej przygotowała smaczną ofertę świąteczną. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z oferty. Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem telefonu : 18 441 71 19.