Aktualności i Wydarzenia

Rodzinny spacer turystyczny ścieżką przyrodniczą Plebański Las w Lipnicy Wielkiej okazał się świetnym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. W programie oprócz spaceru była gra terenowa z nagrodami dla najmłodszych, kiełbaski i ognisko dla wszystkich, nie zabrakło również pięknej pogody, która dopisała odkrywcom. Rywalizacja okazała się nie tylko świetną zabawą ale także przyjemną formą nauki. W.

OTWARCIE HALI WIDOWISKOWO – SPORTOWEJ W KORZENNEJ

W najbliższym czasie, bo już w dniach 25 – 26 czerwca 2021 roku zaplanowane zostało UROCZYSTE OTWARCIE HALI WIDOWISKOWO – SPORTOWEJ w Korzennej. Impreza ma na celu przede wszystkim promocję i prezentację pierwszego tak kompleksowego obiektu sportowego na terenie naszej gminy oraz integrację lokalnej społeczności. Jest też okazją do dobrej zabawy oraz stwarza możliwość udziału.

Koncertowe badanie!

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję kulturalno – zdrowotną wGminie Korzenna „Koncertowe badanie”.Celem akcji jest profilaktyka raka piersi poprzez organizację bezpłatnego badania mammograficznego dla kobiet połączona z edukacją prozdrowotną a wszystko to zakończone koncertem orkiestry kameralnej SINFONIA CARPATHIA oraz Izabeli Szafrańskiej Dzień zdrowia w Korzennej zaplanowano na 25 czerwca 2021 r. od godziny.

Dzień Dziecka!

Tegoroczny Dzień Dziecka w Dworze w Lipnicy Wielkiej trwał dwa dni:)W pierwszym dniu – 1 czerwca, 40 dzieci w wieku od 3 – 6 lat bawiło się przy dźwiękach muzyki i w rytm zabaw przy pięknej słonecznej pogodzie. Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej wraz z Centrum Kultury w Korzennej zorganizowały 2 godzinną zabawę, która sądząc.

Restauracja Gospoda Dworska otwarta dla gości!

Gospoda Dworska wznawia działalność gastronomiczną już od dzisiaj piątek ( 28.05.2021r.) możecie gościć w naszym lokalu. Cieszymy się, że po tak długiej przerwie znowu możemy się spotkać.Zapraszamy od godziny 12.00 !Przypominamy, że w najbliższym czasie działamy, zgodnie z rządowymirozporządzeniami, z szeregiem ograniczeń (m in z niedostępną częścią stolików 50 proc. obłożenia, limitem liczby Gości, obowiązkiem.

Mamy dobre wieści!

Zakończył się 38. KONKURS MUZYK, INSTRUMENTALISTÓW, ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH I DRUŻBÓW WESELNYCH DRUZBACKA.Naszą Gminę reprezentował Zespół Regionalny Lipniczanie oraz „Mali Lipniczanie” DRUZBACKA to najstarszy i o największym zasięgu przegląd w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają roku 1980. Swym zasięgiem obejmuje regiony: Lachów Sądeckich, Lachów Limanowskich, Lachów Szczyrzyckich, Górali Sądeckich,.

Jarmark Korzeński 2021

Stowarzyszenie na rzecz integracji, rozwoju i promocji gminy Korzenna KORZENIE, otrzymało w ramach konkursu Mecenat Małopolski 2021 – I edycja uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego dofinasowanie w kwocie 10 000 zł. Dofinasowane zadanie polega na organizacji wydarzenia artystycznego pn. Jarmark Korzeński. Jarmark to cykliczna impreza polegająca na prezentacji dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z regionu małopolskiej części.

BEZPŁATNE szkolenia dla seniorów!

Szanowni Państwo Fundacja Stałego Rozwoju wraz z Inventum są realizatorami projektu Fundacji BGK “Lipniczanie 6.0” – projekt skierowany jest do Seniorów 60+ z gminy Korzenna. W ramach projektu mamy do zaoferowania 24 godziny warsztatów komputerowych (maj-czerwiec ) a następnie każdy z uczestników będzie uczestniczył w jednodniowej wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce z rożnymi atrakcjami.

Protokół konkursowy – VI Gminny Przegląd Piosenki Turystycznej

Kliknij tutaj, aby pobrać protokół konkursowy VI Gminny Przegląd Piosenki Turystycznej „Szła piosenka leśną drogą”   29 kwietnia 2021 r w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej komisja Artystycznaw składzie : Przewodniczący Komisji : Pan Alfred DudaCzłonkowie : Pani Janina ObrzutPan Władysław ObrzutPani Lilla BobakowskaDokonała oceny i wyłoniła laureatów VI Gminnego Przeglądu Piosenki Turystycznej „Szłapiosenka leśną drogą”Zgodnie z regulaminem, Jury.

Ogłoszenie

W dniu 2 kwietnia 2021r. (Wielki Piątek) pracownicy biura CK w Korzennej pracują w trybie zdalnym.

Koszyczek wielkanocny dla dzieci

Koszyczek wielkanocny wypełniony pokarmami, które święcimy w Wielką Sobotę, a następnie dzielimy się podczas uroczystego śniadania wielkanocnego nazywany jest także święconką. To jeden z podstawowych symboli wielkanocnych, wypełniony po brzegi tym, czego ma nam nie zabraknąć w kolejnym roku. Z wielkanocnym koszykiem wiąże się cały obyczaj. To z nim cała rodzina udaje się przed świątecznym śniadaniem do kościoła, aby.

Droga Krzyżowa w wydaniu Teatru Dabar

Teatr Dabar ( z hebr. “Słowo Pańskie”) powstał w 2010 roku z inicjatywy ówczesnego wikariusza parafii Mogilno ks. Łukasza Pawłowskiego. Tworzą go uczniowie szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, studenci oraz osoby pracujące. Na swoim koncie mają 13 sztuk, m. in. ” Kłamstwo”, “Gra pozorów”, “(Nie) przyjęty”. W swojej działalności jako główny cel stawiają nakłonienie odbiorców do refleksji.