Aktualności i Wydarzenia

Program „Inspiruj ze Śliwką”

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza organizacje pozarządowe z obszaru LGD do udziału w programie „Inspiruj ze Śliwką”. Przedsięwzięcie polega na wyborze projektów (partnerskie projekty współpracy lokalnej), w których elementem dominującym będą tematy związane z obszarem Śliwkowego Szlaku (spotkania, konkursy, imprezy). Zgłoszone do dofinansowania przedsięwzięcie musi być odrębnym wydarzeniem w stosunku do wcześniej realizowanych przez daną.

Zakończenie projektu „Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”

Centrum Kultury w Korzennej, realizowało w okresie od 10.08.2020 r. do 31.12.2020r. projekt „Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”, na który pozyskało dofinasowanie ze środków Fundacji PZU, w ramach dotacji pozakonkursowych. W projekcie wzięły udział: dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat, zamieszkujące miejscowości w obrębie Gminy Korzenna. Zrealizowane działania przez uczestników projektu to :.

Zawiadomienie o wyborze oferty- produkty mleczarskie

W związku z prowadzonym postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na: Dostawę produktów spożywczych do Centrum Kultury w Korzennej – Stołówka Gminna wybrano najkorzystniejszą ofertę . Informacja w załączniku.

Warsztaty lukrowania pierników

Stowarzyszenie Aktywni dla Rozwoju oraz Centrum Kultury w Korzennej serdecznie zapraszają dzieci oraz młodzież na warsztaty lukrowania pierników, które odbędą się 21 i 22 grudnia w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Zawiadomienie o wyborze oferty

W związku z prowadzonym postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na: Dostawę produktów spożywczych do Centrum Kultury w Korzennej – Stołówka Gminna wybrano najkorzystniejsze oferty. Informacje w załączniku

Oferta świąteczna Stołówki Gminnej w Korzennej.

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Specjalnie na tę okazję Stołówka Gminna w Korzennej przygotowała smaczną ofertę świąteczną. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z oferty. Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem telefonu : 18 441 71 19.

Podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Miło nam poinformować, że Centrum Kultury, Muzyczny Dwór w Lipnicy Wielkiej, Zespół Regionalny Lipniczanie i Mali Lipniczanie jak również władze samorządowe otrzymały od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podziękowania za gościnne przyjęcie podczas wizyty w Lipnicy Wielkiej w dniu 9 lipca 2020r. Treść podziękowań zamieszone poniżej.

Gospoda Dworska z nową ofertą pizzy

Już od jutra tj. 22 października Gospoda Dworska wprowadza nowości do swojego menu. A jest nią pyszna, tradycyjna pizza. Nasza pizza wyróżnia się wspaniałym smakiem, dużą ilością składników, które są przygotowywane zawsze ze świeżych produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. W ofercie znajduje się 13 rodzajów pizzy w dwóch rozmiarach : 25 cm i 35 cm. Mamy także wiele dodatków do pizzy, dzięki.

“Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”

Centrum Kultury w Korzennej realizuje projekt pn. “Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”, na który pozyskało dofinansowanie ze środków Fundacji PZU, w ramach dotacji pozakonkursowych. Dotychczas udało Nam się zrealizować następujące działania:Warsztaty Origami – cuda z papieruWarsztaty z robotykiWarsztaty KulinarneWszystkie zajęcia mimo tego trudnego okresu cieszyły się dużym zainteresowaniem. A oto efekty :

Gra terenowa „W poszukiwaniu skarbu legionisty”

W zeszły piątek (9 października) na terenie miejscowości Lipnica Wielka odbyła się gra terenowa w której wzięli udział uczniowie szkół z Jasiennej, Lipnicy Wielkiej, Janczowej, Siedlec oraz Koniuszowej wraz z opiekunami. Trasa liczyła 5 km i prowadziła przez wzgórza i doliny, lasy i pola. Zabawa polegała na podążaniu za wierszowanymi wskazówkami prowadzącymi do miejsc, w.

Warszawski dzień- “Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna”

W Korzeńskim Dworze odbyła się projekcja filmu 1920 Bitwa Warszawska. Uczniowie ze szkół z Lipnicy Wielkiej, Koniuszowej oraz Siedlec z zainteresowaniem śledzili poczynania Polaków podczas bitwy. Była to wielka i wspaniała uroczystość świętowania zwycięstwa Polskiego Oręża, odniesionego w walce z bolszewickim najeźdźcą. Następnym punktem programu była prezentacja strojów przygotowana przez Fundację Nomina Rosae, która szczególnie.

Jubileusz 50-lecia par małżeńskich

W miniony czwartek w Dworze w Korzennej odbył się Jubileusz par małżeńskich “Złote Gody”. W uroczystości wzięło udział czternaście par z Gminy Korzenna. Wszystkim obecnym jubilatom wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha na dalsze szczęśliwe lata wspólnego życia złożył wójt Gminy Leszek Skowron, wiceprzewodniczący Rady Gminy Andrzej Łukasik , Sekretarz.

Oferta zajęć dodatkowych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych przygotowanych przez Centrum Kultury. Wszelkie informacje można uzyskać w poszczególnych placówkach oraz pod numerami telefonów. Serdecznie zapraszamy do udziału.

LGD Korzenna – Wspólna sprawa

Stowarzyszenie LGD Korzenna otrzymało wsparcie finansowe z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19. Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii. Obecna sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga szybkich działań, które powinny pozwolić na.

Warszawski dzień Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy oraz okolicznych miejscowości na Warszawski dzień- Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna. W planie projekcja filmu “Bitwa Warszawska”, inscenizacja historyczna połączona z pokazem “Moda 1920” oraz koncert z repertuaru Czesława Niemena. Rozpoczęcie 30 września (środa) o godz. 10:00 w parku przy Dworze w Korzennej. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA.

GRAND PRIX dla Wiktorii Kołodziej

Wiktoria Kołodziej laureatką GRAND PRIX podczas wielkiego finału najlepszych wokalistów XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” w Nowym Sączu. Solistka Grupy Wokalnej działającej przy Domu Kultury w Wojnarowej. Na co dzień swoje umiejętności wokalne rozwija także w jednym z krynickich studiów wokalnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.