Aktualności i Wydarzenia

Pierwsza Restauracja w Korzennej otwarta !!!!

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Gospody Dworskiej na świeże oraz pyszne dania. Restauracja czynna: wtorek-czwartek od 12:00 do 21:00, piątek-sobota od 12:00 do 23:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 21:00. Rezerwację sali i stolików można dokonać pod numerem telefonu: 694 413 567. Przyjdź, zasmakuj !!!

Koncert Charytatywny dla „Amelki”

Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny dla Amelki, który odbędzie się już 2 lutego o godz. 15:00  w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej ! Na scenie wystąpią : Lipniczanie, Mali Lipniczanie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej oraz Zespół wokalno-instrumentalny z Wojnarowej. Podczas koncertu będą zbierane datki na rehabilitację dziewczynki. Potrzebna jest każda złotówka. Mała.

Dołącz do Orkiestry Dętej OSP Mogilno

Orkiestra Dęta OSP Mogilno prowadzi nabór instrumentalistów. Wiek i doświadczenie nie grają roli. Dołącz do szeregów Orkiestry Dętej i razem z nimi rozpocznij swoją przygodę z grą na instrumencie.

Wielkie Otwarcie

Tylko kilka dni pozostało do otwarcia pierwszej restauracji mieszczącej się na terenie gminy Korzenna. Nowo otwarta  „ Gospoda Dworska ” będzie miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W bogato przygotowanej karcie menu znajdą się dania kuchni polskiej, które zadowolą podniebienia nawet największych krytyków kulinarnych. Odrestaurowany Dwór w Korzennej będzie idealnym miejscem na wyśmienity lunch.

Spotkanie Noworoczne 2020

11 stycznia w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne. Była to okazja do posumowania pracy za ubiegły rok jak również przedstawienie planów na najbliższy. Inwestycje zrealizowane w 2019 roku to m.in. budowa sal gimnastycznych przy szkole w Jasiennej oraz Posadowej Mogilskiej, inkubator przetwórstwa lokalnego w Korzennej oraz wiele kilometrów dróg i.

„ Kolęda płynie z wysokości ”

Różnorodny program koncertu „Kolęda płynie z wysokości ” sprawił , że Kościół parafialny p.w „ Matki Bożej Szkaplerznej ” został wypełniony po brzegi przez mieszkańców gminy oraz sąsiednich miejscowości. Wieczorna pora była idealna, aby 6 stycznia wspólnie kolędować. Jako pierwsza w tym dniu zaprezentowała się grupa wokalno-instrumentalna z Wojnarowej, która działa pod kierownictwem Marii Świerad..

Korzeński Jarmark Bożonarodzeniowy

Plac targowy w Korzennej od porannych godzin przyciągał tłumy. Chociaż oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00 mieszkańcy Gminy Korzenna oraz sąsiednich miejscowości zgromadzili się już przed czasem. Na ten dzień Gminne Koła Gospodyń Wiejskich swoje przygotowania rozpoczęły dużo wcześniej. 21 grudnia, w sobotę na stoiskach tematycznych oraz gastronomicznych można było zakupić: ozdoby świąteczne , stroiki.

Wspólne Kolędowanie

Serdecznie zapraszamy na Świąteczny Koncert „Kolęda płynie z wysokości” w wykonaniu artystów z terenu naszej gminy. W koncercie wystąpią: Zespół wokalno- instrumentalny z Wojnarowej, Zespół Regionalny Lipniczanie oraz Izabela Szafrańska z zespołem. Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 17 w Kościele Parafialnym w Korzennej. Zachęcamy do wspólnego kolędowania !

Sukces Zespołu Regionalnego- Janczowioki

12 grudnia w Tuchowie odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.  Zespół, który działa przy Stowarzyszeniu „Janczowska Wspólnota” powtórzył wyczyn z tamtego roku gdzie również przeszedł kwalifikację i w Będzinie zdobył II miejsce. Finałowe zmagania  zaplanowano na 9-12 stycznia 2020 roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Festiwalu w Będzinie. Fotografia.

Sztuka teatralna pt. „(NIE) PRZYJĘTY”

Serdecznie wszystkich zapraszamy na sztukę teatralną pt. „(NIE) PRZYJĘTY” do Domu Kultury w Mogilnie. Premiera już niebawem 15 grudnia ( w niedzielę ) o godz. 17:30 . Wstęp darmowy.

Spotkanie Mikołajkowe

6 grudnia odbyło się coroczne spotkanie mikołajkowe. Do Dworu w Korzennej przybyło 40 dzieci, którym zostały wręczone paczki przygotowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej. W tym dniu specjalnie dla najmłodszych wystąpił znakomity iluzjonista – Marcin Groń . Zdjęcia Centrum Kultury w Korzennej

TANECZNY SUKCES

XIX Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne odbyły się 30 listopada 2019 r. w Jasielskim Domu Kultury. Zespoły, duety i soliści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I (7 – 11 lat), II (12 – 15 lat) i III (16 – 20) lat oraz w dwóch kategoriach tanecznych: inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny. Gminę Korzenna reprezentowały dwa zespoły..

WAŻNE !! Informujemy, iż od dnia 01.01.2020 r. zmienia się sposób realizacja naszych usług.

WAŻNE !! Informujemy, iż od dnia 01.01.2020 r. , ze względu na zmianę przepisów,  zmienia się sposób  realizacja naszych usług. Świadczyć  będziemy usługę gastronomiczną z produktów zakupionych przez klienta (deklarujemy nieodpłatne pośrednictwo w zakupie). Nasza usługa obejmować będzie: wynajem lokalu,  przygotowanie menu z zakupionych produktów, obsługę kelnerską w jednym z  naszych lokali. CENNIK NASZYCH USŁUG.

Konkurs „Jesień z piosenką i poezją” – WYNIKI

Już po raz XIV odbył się w Wojnarowej konkurs „Jesień z piosenką i poezją” organizowany przez Centrum Kultury w Korzennej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. W tegorocznej edycji zainteresowani mieli do wyboru dwie kategorie: śpiew ( piosenki Anny Jantar ) oraz.

Jubileusz 50-lecia Zespołu Regionalnego LIPNICZANIE

Lipniczanie swój jubileusz świętowali w sobotę, 9 listopada. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14 w lipnickim kościele Mszą Św. celebrowaną przez księdza proboszcza Albina Samborskiego. Podczas wygłoszonego kazania, dziękował byłym i obecnym członkom zespołu za zaangażowanie i rozsławianie Lipnicy w kraju oraz za granicą. Po zakończonej Mszy Św. korowód przeszedł do szkoły podstawowej, gdzie rozpoczęły.

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości – Galeria

Już od porannych godzin, 11 listopada trwały przygotowania do uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym dniu zaproszeni goście, mieszkańcy Mogilna oraz sąsiednich miejscowości zgromadzili się w Domu Kultury w Mogilnie aby wspólnie świętować . Część oficjalna rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem wygłoszonym przez Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona. Kolejnym punktem programu było odczytanie Apelu.

„Jesień z piosenką i poezją” – karta zgłoszenia i regulamin

Tegoroczna edycja konkursu „Jesień z piosenką i poezją ” odbędzie się 20 listopada 2019 roku o godz. 10.00 w Domu Kultury w Wojnarowej. Zainteresowani mają do wyboru dwie kategorie : Ś P I E W – piosenki z repertuaru Anny Jantar RECYTACJE – poezja lub fragmenty prozy o tematyce zabawnej znanych poetów. Konkurs śpiewu i.

Jubileusz Zespołu Regionalnego Lipniczanie – 50 lat minęło ….

Uroczyste rozpoczęcie jubileuszu odbędzie się w Kościele Parafialnym w Lipnicy Wielkiej Mszą Świętą o godz. 14:00. W sobotnie popołudnie, 9 listopada Dyrektor Centrum Kultury w Korzennej wraz z Kierownikiem Zespołu Regionalnego Lipniczanie serdecznie zapraszają do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej na występ „Lipniczan” oraz wystąpienia zaproszonych gości. Zespół Regionalny Lipniczanie działa.

Oferta Sylwestrowa 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na wspólne przywitanie Nowego Roku. Bal sylwestrowy odbędzie się w Domu Kultury w Mogilnie o godz. 19:00 . Oferujemy niezapomniane doznania kulinarne, wiele atrakcji oraz noc sylwestrową pełną wrażeń. Zabawę taneczną do białego rana poprowadzi znakomity Zespół Muzyczny „EVERBEST”. Szczegółowe informację w załączonym plakacie. Zarezerwuj już dziś ! Stołówka Gminna (budynek Zespołu Szkół.