Aktualności i Wydarzenia

Akcja Lato w naszej gminie

Wakacje już za tydzień ! Przygotowaliśmy z tej okazji bogatą ofertę dla najmłodszych i nie tylko. Zapraszamy do skorzystania z zajęć, rozrywki oraz wycieczek. Wszelkich informacji można zasięgnąć telefonicznie oraz w naszym biurze. W załączniku umieszony jest regulamin oraz zgody na uczestnictwo w wydarzeniach. Karta zgłoszeniowa – POBIERZ

Jasne światło – sztuka teatralna

Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Jasne światło” w wykonaniu Teatru Dabar już w najbliższą niedzielę.Wszystkich chętnych prosimy o przybycie do Domu Kultury w Mogilnie 26 czerwca na godz.18.00.

XXI Przegląd Młodych Talentów – wyniki

Rekordowa liczba uczestników podczas XXI Przeglądu Młodych Talentów zaprezentowała się w dniu wczorajszym na scenie w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Komisja Artystyczna w składzie:Jadwiga Adamczyk – muzyk, Małgorzata Skwarka – instruktor tańca i animator kultury oraz Aleksander Smaga także muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu po wysłuchaniu i obejrzeniu 62 prezentacji z.

Koncert Muzyki Filmowej

Zapraszamy wszystkich na Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Korzennej w dniu 8.07.2022r. Bilety można kupić bezpośrednio na hali oraz w siedzibie CK w Korzennej w godzinach pracy oraz online na stronie www.kupbilecik.pl

Wakacje 2022 w Gminie Korzenna

Wakacje już niebawem!Przygotowaliśmy z tej okazji ofertę wakacyjnych zajęć dla najmłodszych i nie tylko. Zapraszamy do skorzystania z warsztatów, wycieczek i spektakli teatralnych. Zapisy i zgłoszenia na zajęcia dokonywane są u opiekunów poszczególnych placówek. Więcej informacji można uzyskać także telefonicznie w biurze Centrum Kultury w Korzennej 18 441 99 13 lub bezpośrednio u opiekunów placówek..

Wystawa o tematyce myśliwskiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa o tematyce myśliwskiej, której autorem jest Pan Maciej Kucharski. Prezentacja wystawy ma miejsce w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej w godzinach pracy Dworu od 14-26 czerwca.

PÓŁKOLONIA 2022 w Korzennej

Zapraszamy do udziału w półkolonii. Wszystkie informacje zawarte są na plakacie poniżej. Więcej informacji pod numerem telefonu.Zapisy pod numerem telefonu 18 4419913 u Pani Katarzyny w Centrum Kultury w Korzennej (Dworek).Poniżej załączniki wymagane do uzupełnienia podczas zapisu. REGULAMIN PÓŁKOLONII <<< KARTKA ZGŁOSZENIA DZIECKA <<< KLAUZULA RODO <<< ZGODA NA PRZETWARZENIE DOANYCH OSOBOWYCH I WIZERUNKU <<<.

XXI Przegląd Młodych Talentów

Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież na XXI Przegląd Młodych Talentów, który odbędzie się 22 czerwca 2022 roku w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Jeśli masz ochotę zaprezentować się szerszej publiczności to jesteś na właściwym tropie 🙂 Zapraszamy! >REGULAMIN

SPACER W CIEMNOŚĆ

To było niezwykłe spotkanie, niezwykły spacer i niezwykłe opowieści o ciemności. Dziękujemy Wojciech Sanek za dużą dawkę wiedzy o mieszkańcach lasu 🙂 Żałujcie, że Was z nami nie było!!! 

Roztańczony koncert dla Mamy i Taty

W to piękne, słoneczne popołudnie lipnicki dwór przeżywał prawdziwą eksplozję tanecznych rytmów. Nie zabrakło także ciepłych słów, gorących życzeń i piosenek, które dzieci i młodzież przygotowały dla Rodziców. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. grupy tańca nowoczesnego, Zespół Mali Lipniczanie, Kasię Biskup i Karolinę Michalik. Kochane Mamy i Kochani Tatusiowie –  Dziękujemy, że byliście z nami.

Projekt: „W KGW jest jak w rodzinie”

Koło Gospodyń Wiejskich w Łyczanej ma przyjemność poinformować, że w okresie maj – grudzień 2022 r. zrealizowany zostanie projekt pt. „W KGW jest jak w rodzinie”, finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Cel główny projektu to aktywizacja społeczna 40.

Dzień Dziecka w Korzennej

Popołudniowe atrakcje na placu przy Dworze w Korzennej upłynęły bardzo szybko, atrakcyjnie i w promieniach słońca. Animatorzy od początku do końca zadbali, aby u każdego dziecka pojawił się uśmiech na twarzy. Nasi mali uczestnicy zostali obdarowani watą cukrową oraz skorzystali ze smakołyków jakie czekały na nich w Gospodzie Dworskiej. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień,.

GALICYJSKIE TARGOWISKO INSTRUMENTÓW

23 maja 2022 roku w dworze w Lipnicy Wielkiej miało miejsce niezwykłe, muzyczne spotkanie z dwójką artystów, miłośników muzyki i twórców ręcznie wykonywanych instrumentów. Spotkanie w formie warsztatów poprowadzili:Jan Malisz – muzyk ludowy, folkowy, samouk, twórca i kolekcjoner instrumentów muzycznych. Pracuje jako instruktor muzyczny w domach kultury, naucza gry na instrumentach ludowych takich jak: skrzypce,.

Gminny Dzień Strażaka

Zapraszamy na Gminny Dzień Strażaka, który w tym roku odbędzie się dnia 22.05.2022r. (rozpoczęcie 12:45) w Wojnarowej. Impreza połączona została z obchodami jubileuszu 90-lecia OSP Wojnarowa oraz z Dniem Rodziny.

Galicyjskie Targowisko Instrumentów

W najbliższy PONIEDZIAŁEK 23 maja uczniowie naszej Szkoły Muzycznej oraz działające lokalnie zespoły ludowe Zespół Regionalny Lipniczanie i Janczowioki będą uczestniczyć w warsztatach wędrujących zorganizowanych w ramach Galicyjskie Targowisko Instrumentów, których celem jest przedstawienie bogactwa lokalnych tradycji kultury muzycznej. Warsztaty odbywają się we Dworku w Lipnicy Wielkiej w godzinach 15-17:30. Zajęcia w Szkole Muzycznej zostają.

Dzień dziecka w Korzennej

Zapraszamy reprezentacje szkół z Gminy Korzenna na dzień dziecka w Korzennej. Dla wszystkich klas przygotowaliśmy coś ciekawego! Szczegóły na plakacie! POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY!

Taneczny sukces

Wielkim sukcesem dla przedstawicieli gminy Korzenna zakończył się coroczny Powiatowy Festiwal Tańca nowoczesnego, który odbył się 18 maja w Starym Sączu. Komisja artystyczna oceniająca uczestników doceniła prezentacje naszych grup przyznając następujące nagrody: w kategorii 15-21 lat III miejsce zajęła grupa taneczna MAGMA z Mogilna. W tej samej kategorii miejsce II zdobyła AMBROZJA. W kategorii młodszej,.

Ekologiczny Jarmark Regionalny

Zapraszamy na Ekologiczny Jarmark Regionalny do Miasteczka Galicyjskiego 29 maja od godziny 11. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Korzenna będą oferować regionalne przysmaki. Na Jarmarku zaprezentują się także zespoły: „Lipniczanie”, którzy zagrają i zaśpiewają melodie Pogórza sądeckiego oraz „Janczowioki” – zaprezentują krótki program artystyczny „Jak się kuma z kumom zyjdzie”. Więcej szczegółów na.

DWÓR W LIPNICY WIELKIEJ I WIOSNA Z GITARĄ

Po przerwie związanej z pandemią i wynikającymi z niej ograniczeniami powróciliśmy do cyklu spotkań muzycznych organizowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej. Od samego południa lipnicki dwór gościł w swych progach młodych muzyków na warsztatach gitarowych, które zakończyły się prawdziwą muzyczną ucztą. Do wysłuchania koncertu gitarowego uczniowie zaprosili swoich najbliższych. Na.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „SIŁA KOMPETENCJI”

Instytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie Siła kompetencji realizowanego w ramach Podziałania 8.4.2 Adaptacja do zmian, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Projekt realizowany jest w okresie od 15.02.2021-31.12.2022.Do udziału w projekcie zapraszamy osoby: ZWOLNIONE Z PRACY Z PRZYCZYN LEŻĄCYCH PO STRONIEPRACODAWCY, w okresie nie dłuższym niż.

XII Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

18 maja 2022r. O godz. 9.00 na Hali Sportowej LO w Starym Sączu odbędzie się Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Marka Kwiatkowskiego. W festiwalu udział wezmą także grupy taneczne działające od kilku lat przy Centrum Kultury w Korzennej. Do Powiatowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego zostały zgłoszone następujące zespoły:AMBROZJA – grupa tańca nowoczesnego. Kategoria wiekowa.
Skip to content