Aktualności i Wydarzenia

Warszawski dzień- “Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna”

W Korzeńskim Dworze odbyła się projekcja filmu 1920 Bitwa Warszawska. Uczniowie ze szkół z Lipnicy Wielkiej, Koniuszowej oraz Siedlec z zainteresowaniem śledzili poczynania Polaków podczas bitwy. Była to wielka i wspaniała uroczystość świętowania zwycięstwa Polskiego Oręża, odniesionego w walce z bolszewickim najeźdźcą. Następnym punktem programu była prezentacja strojów przygotowana przez Fundację Nomina Rosae, która szczególnie.

Koncert z repertuaru Czesława Niemena

Serdecznie zapraszamy na jutrzejszy koncert z repertuaru Czesława Niemena. Na scenie wystąpi trio Patryk Walczak, Piotr Iwański oraz Damian Marat. W związku z przewidywanymi opadami deszczu koncert odbędzie się w budynku Gospody Dworskiej. Wstęp darmowy. Ponad to w dniu 30.09.2020 zapraszamy na projekcję filmu “Bitwa Warszawska” (godz. 10:00) oraz inscenizację historyczną połączoną z pokazem “Moda.

Jubileusz 50-lecia par małżeńskich

W miniony czwartek w Dworze w Korzennej odbył się Jubileusz par małżeńskich “Złote Gody”. W uroczystości wzięło udział czternaście par z Gminy Korzenna. Wszystkim obecnym jubilatom wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha na dalsze szczęśliwe lata wspólnego życia złożył wójt Gminy Leszek Skowron, wiceprzewodniczący Rady Gminy Andrzej Łukasik , Sekretarz.

Drodzy klienci Gospody Dworskiej

W związku z obchodami Dnia Warszawskiego informujemy, że w dniu 30 września Gospoda Dworska będzie obsługiwać jedynie zamówienia na wynos z opcją dostawy. W tym również dniu w restauracji odbędzie się koncert z repertuaru Czesława Niemena o godzinie 18:00 na który serdecznie zapraszamy .

Oferta zajęć dodatkowych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych przygotowanych przez Centrum Kultury. Wszelkie informacje można uzyskać w poszczególnych placówkach oraz pod numerami telefonów. Serdecznie zapraszamy do udziału.

LGD Korzenna – Wspólna sprawa

Stowarzyszenie LGD Korzenna otrzymało wsparcie finansowe z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19. Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii. Obecna sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga szybkich działań, które powinny pozwolić na.

Warszawski dzień Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy oraz okolicznych miejscowości na Warszawski dzień- Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna. W planie projekcja filmu “Bitwa Warszawska”, inscenizacja historyczna połączona z pokazem “Moda 1920” oraz koncert z repertuaru Czesława Niemena. Rozpoczęcie 30 września (środa) o godz. 10:00 w parku przy Dworze w Korzennej. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA.

GRAND PRIX dla Wiktorii Kołodziej

Wiktoria Kołodziej laureatką GRAND PRIX podczas wielkiego finału najlepszych wokalistów XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” w Nowym Sączu. Solistka Grupy Wokalnej działającej przy Domu Kultury w Wojnarowej. Na co dzień swoje umiejętności wokalne rozwija także w jednym z krynickich studiów wokalnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Pawłem Nowakiem, Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym, Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godlewskim przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III.

Koncert Izabeli Szafrańskiej z zespołem

W sobotni wieczór przy Korzeńskim Dworze rozbrzmiała żydowska muzyka. A to za sprawą Izabeli Szafrańskiej wraz z zespołem, którzy wprowadzili widownię w wyjątkowy nastrój. Izabela wystąpiła z programem „Żydowska Ulica”. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych. Cykl koncertów.

Bezpłatne badania mammograficzne w Korzennej

Firma Mammo med zaprasza na badania mammograficzne, które odbędą się 22 września (wtorek) w godzinach 14- 17 na parkingu przy Dworze w Korzennej. Z bezpłatnego badania mogą skorzystać Panie w wieku od 50 do 69 lat w ramach programu NFZ. Panie nie objęte programem (powyżej 35 roku życia) mogą wykonać badanie odpłatnie. Rejestrację można dokonać.

Oferta zajęć w placówkach Centrum Kultury

Trwają przygotowania nad ofertą zajęć dodatkowych na rok szkolny 2020/ 2021. Dokładne zajęcia w poszczególnych placówkach wraz z godzinami zostaną podane pod koniec września na naszej stronie internetowej. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Koncert plenerowy Izabeli Szafrańskiej

Serdecznie zapraszamy na koncert plenerowy, który odbędzie się 12 września o godz.19.00. Gwiazdą wieczoru będzie Izabela Szafrańska, która zaśpiewa utwory z żydowskiego repertuaru. Wstęp DARMOWY. Ze względu na obostrzenia strefy żółtej, w której znajduje się nasza gmina, ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Podsumowanie akcji lato 2020

Wakacje 2020 dobiegły końca. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działalności Centrum Kultury w Korzennej, w okresie ubiegłych 2 miesięcy. Centrum Kultury w ramach akcji LATO 2020 zorganizowało łącznie 20 wydarzeń wakacyjnych. LIPIEC 2020 Wakacje z CKK rozpoczęły warsztaty witrażu i ceramiki, na których dzieci wykonywały własne naczynia gliniane oraz witraże. Odbyły się także warsztaty.

Msza Dożynkowa 2020 – podziękowanie dla rolników

Za tegoroczne plony dziękowali podczas wczorajszej Mszy. św. w Korzennej przedstawiciele wszystkich sołectw z Gminy Korzenna. Liturgia odprawiona z intencji Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona, ze względów Sanitarnych była jedynym w tym roku dożynkowym akcentem. Rolnikom za pracę i jej owoce podziękowano podczas Eucharystii, celebrowanej przez proboszcza korzeńskiej parafii.  Wzięli w niej udział przedstawiciele władz.

Dworski plener

Spotkanie rzeźbiarzy, braci Wojciecha i Mariana Pażuchów oraz Krzysztofa Marciniewicza z grupą młodzieży Anią, Nikolą ,Karoliną i Kubą zaowocowało powstaniem ciekawych rzeźb na terenie korzeńskiego Dworu. Panowie Wojciech, Marian i Krzysztof zajmowali się tworzeniem rzeźb plenerowych natomiast młodzież pilnie przyglądała się ich pracy oraz wsłuchiwała się w wskazówki dotyczące pracy w drewnie, glinie a także.

Akcja LATO z Centrum Kultury 🌞

Tegoroczne wakacje pomału dobiegają końca, jednak warsztaty i wycieczki wakacyjne z Centrum Kultury trwają nadal. Dzieci i młodzież nie powinny narzekać na nudę. Sami zobaczcie jak spędzają ostatnie dni wolnego czasu.

Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna

Centrum Kultury w Korzennej, serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pn. Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna, na który pozyskało dofinansowanie ze środków Fundacji PZU, w ramach dotacji pozakonkursowych. Do udziału zapraszamy: dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat, zamieszkujące miejscowości w obrębie Gminy Korzenna. Priorytetowo do działań projektowych zakwalifikujemy dzieci z rodzin wielodzietnych lub.