Aktualności i Wydarzenia

Uwaga aktualizacja !! Wszystkie placówki, będą zamknięte aż do odwołania !

Mając na względzie ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19, informujemy, że wszystkie placówki Centrum Kultury w Korzennej ( DK Jasienna, DK Siedlce, DK Mogilno, DK Wojnarowa, Dwór w Lipnicy Wielkiej) , będą zamknięte aż do odwołania.  Zwracamy się z prośbą o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną ( ckkorzenna@interia.pl ) lub telefonicznie.

Ważne !!!

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną apelujemy o ograniczenie wizyt w Centrum Kultury w Korzennej. W sprawach szczególnie pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (18 441 99 13) bądź mailowy (ckkorzenna@interia.pl)

Odwołany „ Dworski Song ” – koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej

Szanowni Państwo w związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa w Polsce , w trosce o bezpieczeństwo „ Dworski Song ” – koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej  zostaje odwołany. Koncert odbędzie się w późniejszym terminie, o którym poinformujemy wszystkich zainteresowanych. W przypadku zakupionych już biletów, istnieje możliwość zwrotu gotówki , jak również zachowania biletu , który.

Uwaga! Wszystkie zajęcia odwołane

Sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego podjął dziś, mającą na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, decyzję o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. W związku z powyższym, uprzejmie informujemy, że wszystkie zajęcia ( nie tylko zajęcia świetlicowe ) odbywające się.

Uroczyste świętowanie Dnia Kobiet w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej

Za nami uroczyste obchody Dnia Kobiet. 8 marca, niedzielne popołudnie okazało się idealną porą aby zmęczone codziennymi obowiązkami panie znalazły chwilę dla siebie, licznie gromadząc się w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji, aby każda z pań poczuła się wyjątkowo. Właścicielki zakładów kosmetycznych Maestria oraz PJ Patrycja Jaworecka, które są.

Nabór do Szkoły Muzycznej na rok 2020/2021

Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 . Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 11 maja 2020r. Przesłuchania oceniające predyspozycje muzyczne zgłoszonych kandydatów odbędą się w dniach 18-19.05.2020 r. Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

Zapraszamy na Dzień Kobiet

8 marca br , w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej o godzinie 16:00 odbędzie się uroczyste świętowanie z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu zaplanowano wiele atrakcji: strefę urody ( prelekcje, pokazy, panel dyskusyjny, stanowiska zabiegowe, bony na usługi kosmetyczne ) , koncert zespołu „ Sunflowers ” oraz miłą niespodziankę. Tegoroczne święto zostało przygotowane przez.

„ Siła jest Kobietą ”

„Siła jest Kobietą” – to tytuł autorskiej wystawy fotografii Pawła Biskupa, której uroczyste otwarcie odbędzie się 27 marca, o godz. 18.00 w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej. Zgodnie z tytułem wystawy bohaterami fotografii są kobiety z Gminy Korzenna ale także z okolicznych miejscowości. Zdjęcia zostały wykonane w studio fotograficznym mieszczącym się w centrum Korzennej. Podczas.

„ Dworski Song ” – koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej

Już 19 marca  o godzinie 19:00 w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbędzie się koncert znanego duetu  Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej .  To będzie kolejne wydarzenie z cyklu Dworski  Song.  Bilety w cenie 10 zł można zakupić w Centrum Kultury w Korzennej , Dworze w Lipnicy Wielkiej oraz w Gospodzie Dworskiej.  Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Czas ferii zimowych dobiegł końca

Placówki Centrum Kultury w Korzennej były licznie odwiedzane przez młodych mieszkańców gminy podczas zimowego wypoczynku. To właśnie w Domach Kultury zostały zorganizowane zajęcia, wyjazdy, zabawy karnawałowe oraz przedstawienia. W pierwszym tygodniu ferii odbyły się warsztaty: „SPOKO MODA” , „ Karnawał wenecki w Lipnickim Dworze ”, „ Magiczny Dwutlenek Węgla ”, „ Cudowny świat pacynek ”.

Koncert Izabeli Szafrańskiej

W sobotę, 15 lutego o godzinie 19:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbędzie się premierowy koncert Izabeli Szafrańskiej promujący płytę „ Z Bursztynu ”. Debiutancka płyta Izabeli z muzyką Marcina Partyki zawiera 12 nowych piosenek do tekstów: Justyny Holm, Jana Wołka, o. Wacława Oszajcy, Grzegorza Tomczaka, Jana Kondraka, Mirki Szawińskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Janusza Kukuły, Katarzyny.

Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii 2020

Bardzo ciekawie przebiegał pierwszy tydzień ferii w palcówkach Centrum Kultury w Korzennej , w których zostały zorganizowane zajęcia, wyjazdy, zabawy karnawałowe oraz przedstawienia. Dzieci oraz młodzież z wszystkich miejscowości znajdujących się na terenie Gminy Korzenna miały możliwości na miłe oraz aktywne spędzenie swoje czasu wolnego razem z rówieśnikami. Udział w zajęciach, zabawach karnawałowych oraz przedstawieniach.

Warsztaty artystyczne w MCK SOKÓŁ

W dniu dzisiejszym 56 osób wzięło udział w zajęciach artystycznych w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Po zajęciach dzieci i młodzież udały się do kina na projekcje filmów : Doktor Dolittle oraz Królewna Śnieżka i siedmiu wspaniałych.

II Miejsce Zespołu Regionalnego Mali Lipniczanie

Z II nagrodą wrócili Mali Lipniczanie z Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych, które odbyły się w miniony weekend w Podegrodziu. Podczas 23. Pastuszkowego Kolędowania zaprezentowało się 29 grup kolędniczych. Mali Lipniczanie w kategorii dziecięcej wystąpili w programie z szopką. Gratulujemy ! Zdjęcia: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Dzień Seniora w Gminie Korzenna

W zeszłym tygodniu w Gminie Korzenna hucznie świętowano Dzień Seniora. Uczniowie ze wszystkich Szkół przygotowali występy artystyczne. Jak co roku Babcie i Dziadkowie przyszli podziwiać występy swoich wnucząt. Przygotowania do świętowania tego dnia trwały długo i wymagały wielu prób. Każdy z uczniów chciał serdecznie podziękować swoim Babciom i Dziadkom za opiekę ,trud i miłość jaką.

Pierwsza Restauracja w Korzennej otwarta !!!!

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Gospody Dworskiej na świeże oraz pyszne dania. Restauracja czynna: wtorek-czwartek od 12:00 do 21:00, piątek-sobota od 12:00 do 23:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 21:00. Rezerwację sali i stolików można dokonać pod numerem telefonu: 694 413 567. Przyjdź, zasmakuj !!!

Koncert Charytatywny dla „Amelki”

Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny dla Amelki, który odbędzie się już 2 lutego o godz. 15:00  w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej ! Na scenie wystąpią : Lipniczanie, Mali Lipniczanie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej oraz Zespół wokalno-instrumentalny z Wojnarowej. Podczas koncertu będą zbierane datki na rehabilitację dziewczynki. Potrzebna jest każda złotówka. Mała.

Dołącz do Orkiestry Dętej OSP Mogilno

Orkiestra Dęta OSP Mogilno prowadzi nabór instrumentalistów. Wiek i doświadczenie nie grają roli. Dołącz do szeregów Orkiestry Dętej i razem z nimi rozpocznij swoją przygodę z grą na instrumencie.

Wielkie Otwarcie

Tylko kilka dni pozostało do otwarcia pierwszej restauracji mieszczącej się na terenie gminy Korzenna. Nowo otwarta  „ Gospoda Dworska ” będzie miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W bogato przygotowanej karcie menu znajdą się dania kuchni polskiej, które zadowolą podniebienia nawet największych krytyków kulinarnych. Odrestaurowany Dwór w Korzennej będzie idealnym miejscem na wyśmienity lunch.