Aktualności i Wydarzenia

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Gminę Korzenna.

Andrzej Duda odwiedził w czwartkowy wieczór Lipnicę Wielką. Prezydenta powitali mieszkańcy gminy z banerami popierającymi jego kandydaturę. Prezydent w swoim przemówieniu do licznie zgromadzonych mieszkańców dziękował za wysoką frekwencję w pierwszej turze wyborów oraz apelował by namówić inne osoby do udział w wyborach . Podkreślał również że ogromnie ważna jest tradycja, w której jest także.

Jarmark Korzeński 2020

Tegoroczny Jarmark ze względu na nietypową sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 odbędzie się na dwóch scenach; w Korzeńskim Amfiteatrze oraz przy Dworze w Korzennej. Pozwoli to na zminimalizowanie zagrożenia i uczestniczenie większej ilości osób w pokazach i występach.Bilety będą sprzedawane WCZEŚNIEJ i dostępne są do zakupu w Dworze w Korzennej oraz w restauracji Gospoda.

Wakacje z Centrum Kultury rozpoczęte !

Pierwsze zajęcia warsztatowe oraz wycieczki odbyły się w tamtym tygodniu w ramach wakacji 2020 organizowane przez Centrum Kultury. W muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej oraz w Domu Kultury w Jasiennej dzieci przygotowywały doskonałe potrawy podczas zajęć kulinarnych. W Siedlcach grupa aktywnie spędzała czas podczas zajęć sportowych a w piątek wybrała się na wycieczkę po Skamieniałym.

Charytatywny koncert online dla Szymonka

W najbliższą sobotę (27 czerwca) o godz. 15:30 odbędzie się transmisja koncertu online zespołu NaDęci. Koncert ma charakter charytatywny. Wszystkie zebrane środki  zostaną przekazane na leczenie Szymonka Porębskiego z Tylicza.Do końca zbiórki zostało niewiele czasu więc serdecznie zachęcamy do udziału. Symboliczna cegiełka wstępu na koncert online wynosi jedynie 20zł w całości jako wpłata dla Szymonka!Poniżej link,.

Porozumienie w zakresie tworzenia marki “Na Śliwkowym Szlaku” podpisane z firmą M-GRAND

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” to Lokalna Grupa Działania skupiająca 7 małopolskich gmin: Czchów, Gnojnik i Iwkowa (powiat brzeski), Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Korzenna (powiat nowosądecki) oraz Lipnica Murowana (powiat bocheński). Stowarzyszenie powstało w 2008 roku. Siedem gmin należących do Stowarzyszenia to bogactwo historii, tradycji i kultury. To ogromny potencjał możliwości dalszego rozwoju z wykorzystaniem.

Konkurs “O złotą gałązkę jabłoni”

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna oraz Klub Nauczyciela „Po lekcjach” zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O złotą gałązkę jabłoni”. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy o tematyce związanej z szeroko rozumianym regionem Beskidu Wyspowego i Pogórza Rożnowskiego, ze szczególnym zwróceniem.

Oferta wakacyjna dla dzieci 2020

Centrum Kultury w Korzennej wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Korzennej zaprasza do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy wiele ciekawy warsztatów i wycieczek. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce zajęcia będą odbywać się w grupach 10 osobowych (w niektórych zajęciach 6 osób) z zachowaniem wszelkich.

Obchody 30- lecia Samorządu w Gminie Korzenna

W minioną środę 27 maja odbyła się Uroczysta Sesja Rady Gminy Korzenna w związku z 30-leciem samorządu w Polsce. Podczas sesji zostały zaprezentowane dokonania samorządu Gminy w latach 1990- 2020 oraz podjęte uchwały o przyznaniu tytułu „ Zasłużony dla Gminy Korzenna” dla czterech osób. Wyróżnionymi osobami zostali : Maria Jaworecka -wieloletnia kierownik zespołu „Lipniczanie”, Maria.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Stołówki Gminnej w Korzennej

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz z myślą o owocnej współpracy, stołówka gminna przygotowała specjalną ofertę gastronomiczną. Wybrane zostały potrawy, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Wszystko będzie odbywało się z zachowaniem ścisłych rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Dodatkowe informacji  można uzyskać pod numerami telefonów: 18 441 71 19 , 694 413 969. Zamówienia można składać od poniedziałku do.

GOSPODA DWORSKA PONOWNIE OTWARTA

Już dziś ponownie otwieramy drzwi do Naszej Gospody. Godziny otwarcia pozostają bez zmian (wtorek- czwartek 12- 21, piątek i sobota 12- 23, niedziela 12- 21, poniedziałek nieczynne) Dodatkowo do Państwa  dyspozycji będzie nasz letni ogródek usytuowany od strony parku oraz z tyłu Dworu.  Pojawi się kilka nowości w naszym menu. Nadal można korzystać z opcji.

Restauracja „Gospoda Dworska” oferuję obiady na wynos !!!

Od przyszłego poniedziałku tj. 20.04.2020 r. Restauracja „Gospoda Dworska” będzie oferować obiady na wynos z możliwością dowozu w godzinach południowych. Dowóz posiłków będzie się odbywał z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Przy większej liczbie zamówień prosimy o informację dzień wcześniej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Uwaga !!! Dożywanie dla dzieci na terenie gminy Korzenna

W załączeniu przesyłamy jadłospis na miesiąc kwiecień dla dzieci objętych dożywianiem, które zgłosiły się po odbiór posiłków w okresie zawieszenia nauki w szkole. Odbiór posiłków będzie możliwy w poszczególnych szkołach na terenie gminy Korzenna. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy dużo zdrowia!!

Oferta Wielkanocna

Święta Wielkanocne już niebawem. Specjalnie na tę okazję Stołówka Centrum Kultury w Korzennej przygotowała smaczną ofertę wielkanocną. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z oferty. Zamówienia można składać telefonicznie do 8 kwietnia.

Uwaga aktualizacja !! Wszystkie placówki, będą zamknięte aż do odwołania !

Mając na względzie ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19, informujemy, że wszystkie placówki Centrum Kultury w Korzennej ( DK Jasienna, DK Siedlce, DK Mogilno, DK Wojnarowa, Dwór w Lipnicy Wielkiej) , będą zamknięte aż do odwołania.  Zwracamy się z prośbą o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną ( ckkorzenna@interia.pl ) lub telefonicznie.

Ważne !!!

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną apelujemy o ograniczenie wizyt w Centrum Kultury w Korzennej. W sprawach szczególnie pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (18 441 99 13) bądź mailowy (ckkorzenna@interia.pl)

Odwołany „ Dworski Song ” – koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej

Szanowni Państwo w związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa w Polsce , w trosce o bezpieczeństwo „ Dworski Song ” – koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej  zostaje odwołany. Koncert odbędzie się w późniejszym terminie, o którym poinformujemy wszystkich zainteresowanych. W przypadku zakupionych już biletów, istnieje możliwość zwrotu gotówki , jak również zachowania biletu , który.

Uwaga! Wszystkie zajęcia odwołane

Sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego podjął dziś, mającą na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, decyzję o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. W związku z powyższym, uprzejmie informujemy, że wszystkie zajęcia ( nie tylko zajęcia świetlicowe ) odbywające się.