Aktualności i Wydarzenia

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Wektor-Consulting przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Oświatowych “CUMULUS” zaprasza do udziału w projekcie „Akademia zamówień publicznych – makroregion III”, w którym Podmioty Ekonomii Społecznej, w tym Przedsiębiorstwa Społeczne mogą podnieść kompetencje swoich kadr w zakresie m.in. źródeł pozyskiwania środków, sporządzania wniosków konkursowych, dotacyjnych, grantowych, ich rozliczania, sprawozdawczości, a także aspektów publicznych. W ramach projektu oferujemy wsparcie.

„Złote popołudnie”

 W dniu  17. 09.2023 r. w Amfiteatrze w Korzennej odbył się integracyjny piknik historyczny pn. „Złote popołudnie”. Największą atrakcją wydarzenia był pokaz mody XIX wieku, o którym opowiedziała dr Maria Molenda z Fundacji Nomina Rosae działająca na polu popularyzacji wiedzy historycznej. Uczestnicy mogli wczuć się w klimat tej niezwykłej epoki. Ponadto odbywały się warsztaty dla.

Dożynki Wojewódzkie 2023 za nami!

Wspaniały Festiwal Dożynkowy za nami!Tłumy mieszkańców oraz przybyłych gości bawiło się do nocy przy Dworze w Korzennej. W czasie niedzielnych obchodów mogliśmy zobaczyć widowiskowy korowód, piękne wieńce dożynkowe i skorzystać z mnóstwa atrakcji na placu. Uroczysta msza święta dopełniła obchodów święta plonów, a dalsze sceniczne wystąpienia zachęcały do wspólnego biesiadowania pomimo dużych upałów. Mamy nadzieję,.

Dożynki 2023 – grupa wolontariuszy

Festiwal Dożynkowy zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym, aby umożliwić każdej osobie uczestnictwo w Festiwalu, zorganizowana została grupa wolontariuszy, która pomoże osobom ze specjalnymi potrzebami przemieszczać się na placu, zajmować miejsca oraz wskazywać drogę do poszczególnych atrakcji. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 18 441 99 13 oraz pod adresem e-mail: kkociolek@ck.wkorzennej.pl.

Muzyka Filmowa i Romantyczna – za nami!

Koncert Muzyki Filmowej i Romantycznej już dawno za nami, ale w pamięci mamy nadal wspaniałe brzmienia wykonane przez Sinfonie Carpathię oraz uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Korzennej. Poniżej zamieszczamykilka zdjęć, aby przypomnieć sobie to niezwykłe widowisko. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Infrastruktura domów kultury

Centrum Kultury w Korzennej realizuje projekt przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” z którego zakupiony zostanie telebim wraz z oprogramowaniem, namioty plenerowe, zestaw mebli plenerowych oraz założony zostanie monitoring w dwóch budynkach Centrum Kultury w Korzennej. Zakupione przedmioty oraz monitoring pozwolą na jeszcze lepsze i sprawniejsze działanie naszego.

Zaproszenie do udziału w projekcie „W poszukiwaniu ekologicznej równowagi”

Informacja o realizowanym projekcie „W poszukiwaniu ekologicznej równowagi” Stowarzyszenie „Na równi” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pn. „W poszukiwaniuekologicznej równowagi” realizowanym w okresie 1.07.2023 r. – 30.09.2024 r. Projektsfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju SpołeczeństwaObywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata2021-2030.Cel działań to zwiększenie aktywności społecznej w zakresie.

Oferta wakacyjna 2023

Rozpoczynamy Wakacje 2023!Przygotowaliśmy z tej okazji ofertę wakacyjnych zajęć dla najmłodszych i nie tylko. Zapraszamy doskorzystania z warsztatów, wycieczek i innych aktywności. Zapisy i zgłoszenia na zajęcia dokonywane są u opiekunów poszczególnych placówek CK i Biblioteki. Więcej informacji na plakatach oraz można również uzyskać telefonicznie bezpośrednio u opiekunów placówek. 🫵 UWAGA !!W sprawie zajęć odbywających.

III Rodzinny Spacer po Lesie Plebańskim

Trzeci Rodzinny Spacer po Lesie Plebańskim za nami. Pomimo obaw o pogodę wszystko wyszło fantastycznie!! Była piękna pogoda i mnóstwo atrakcji. Najważniejsze jednak było to, że uczestnicy dopisali. Na trasę wyruszyliśmy spod plebanii w Lipnicy Wielkiej i już od samego początku nasi przewodnicy animatorzy przygotowali wiele zadań i zagadek przyrodniczych. Całość została skonstruowana tak, aby.

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy nr 5/2023, 6/2023

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” działająca na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana, Łososina Dolna informujeo możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków.

Puchar Wójta 2023

Ruszają rozgrywki Pucharu Wójta 2023 rozgrywane na stadionach Gminy Korzenna. Rozgrywki skierowane są dla mieszkańców naszej gminy, szczegóły na plakacie oraz pod numerem telefonu 694413542. >>>>>>>>>> Kliknij tutaj, aby pobrać REGULAMIN ROZGRYWEK <<<<<<<<< >>>>>>>>>> Kliknij tutaj, aby pobrać ZGODĘ RODZICÓW DLA NIEPEŁNOLETNICH <<<<<<<<<<

Historyczna pamięć o powstaniu styczniowym

Interaktywne warsztaty historyczne„Historyczna pamięć o powstaniu styczniowym” Centrum Kultury w Korzennej otrzymało dofinansowanie ze środków Biura „ Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „ Powstanie styczniowe 1863-1864” i realizuje zadanie pn. „Wspólna sprawa – lokalni bohaterowie powstania styczniowego”. Pierwszym działaniem podjętym w zakresie tego projektu było przeprowadzenie interaktywnych warsztatów historycznych pn. „Historyczna pamięć o powstaniu styczniowym.”.
Skip to content