Aktualności i Wydarzenia

Interaktywne spotkania kosmiczne

Stowarzyszenie na rzecz integracji, rozwoju i promocji gminy Korzenna „KORZENIE” oraz Dwór Muzyczny w Lipnicy Wielkiej serdecznie zapraszają wszystkie szkoły z terenu gminy Korzenna do udziału w interaktywnych spotkaniach kosmicznych. Planowane seanse edukacyjne w kopule audiowizualnej odbędą się 30 września 2022 od godz.9.00. Więcej informacji można uzyskać w godzinach pracy placówki pod nr 18 4443488.

VI Gminne Zawody Latawców

Wójt Gminy Korzenna, Centrum Kultury w Korzennej, Aero-Lach Wiesław Szewczyk Jasienna oraz Placówka Typu Socjalizacyjnego Dom Dziecka w Trzycierzu zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych do uczestnictwa w VI Gminnych Zawodach Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna. Regulamin uczestnictwa, oraz karta zgłoszeniowa znajdują się >TUTAJ<

Wielki Mecz Dla Gabi

Wielki Mecz charytatywny dla potrzebującej Gabi. Niedziela 18.09.2022r. g. 16:30 – stadion w Korzennej!Prócz meczu Ligi Okręgowej Korzenna – Skalnik, będzie też wiele innych atrakcji. Kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Korzenna i nie tylko, wiele atrakcji dla dzieci, grupy rekonstrukcyjne. Szczegóły na plakacie!

Uroczystość upamiętniająca brytyjskich lotników

W dniu 15.09.2022 r.  jak co roku  w Lipnicy Wielkiej odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterską postawę brytyjskich lotników lecących na pomoc powstańczej Warszawie. Gospodarzem uroczystości był wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. W obchodach 78 rocznicy tragicznego lotu brytyjskiego samolotu uczestniczyli m.in. :  Rosemary Edmeads, córka poległego pod Wojnarową lotnika,  płk Tom Blythe, attaché obrony Zjednoczonego Królestwa.

Razem dla Gabi

W dniu 12.09.2022 r.  na hali sportowo widowiskowej w Korzennej odbył się charytatywny koncert „Razem dla Gabi”. Dochód zebrany podczas koncertu przeznaczony zostanie na operację ratującą życie 10-letniej Gabrieli Łukasik z Korzennej, która urodziła się z wadą serca pod postacią Zespołu Ebsteina. Po badaniach diagnostycznych przeprowadzonych w Monachium tamtejsi lekarze podjęli decyzje o koniecznej pilnej.

Historia żółtej ciżemki

Dziś w lipnickim Dworze Muzycznym odbył się spektakl teatralny pt.”Historia żółtej ciżemki”. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów teatru „Blaszany bębenek” i dedykowane naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy.

Dożynki Gminne 2022

13-14 sierpnia 2022 na placu przy Dworze w Korzennej odbędą się gminne dożynki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, szczegóły i plan dwudniowej imprezy znajdują się na plakacie.

Belfer w Inwałdzie

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów BELFER z Korzennej zorganizowało wycieczkę, której uczestnikami było 30 małopolskich Seniorów. Wyjazd odbył się 18 lipca 2022 roku. Miejsce docelowe to Park Miniatur w Inwałdzie. Jak widać po zdjęciach pogoda dopisała, a z relacji samych uczestników wiemy, że humory także. Wyjazd był integralną częścią zadania pn. WIELKI ŚWIAT NA.

Jarmark Korzeński 2022

Uraińskie pielmieni, słodkie kołacze, dobre pierogi to przysmaki, którymi delektowali się odwiedzający tegorocznyJarmark korzeński. 24 lipca 2022 przy placu we Dworze odbył się kolejny Jarmark korzeński. W tym roku w ramach imprezy na stoiskach przygotowanych przez rodzime Koła Gospodyń Wiejskich oraz zaprzyjaźnione mieszkanki Ukrainy, mogliśmy degustować pierogi, chleb ze smalcem, kołacze oraz smakołyki kuchni ukraińskiej..

Półkolonia w Korzennej – I Turnus

Zakończył się I Turnus Półkolonii w Korzennej! Grupa 21 dzieci, w piątkowe popołudnie odebrała zasłużone dyplomy oraz medale dzielnych uczestników półkolonii. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli oraz ich rodzicom, również tym którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, głównie Panu Kierownikowi, Paniom Wychowawczynią oraz Instruktorom! Do następnego razu!

OGŁOSZENIE

Informujemy, iż od 4.07.2022 do 31.08.2022 r.Stołówka Gminna w Korzennej będzie nieczynna z powodu prac remontowych.Zamówienia można składać po numerem telefonu 694 413 567 od godz. 9.00 Serdecznie zapraszamy!!!Tel.:694 413 567

Kolejne nabory wniosków – terminy

Stowarzyszenie ”Na Śliwkowym Szlaku” informuje, iż zostały zaplanowane kolejne nabory wnioskóww ramach poddziałania ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnegokierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 –2020 dla przedsięwzięć: Tworzenie przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu branży turystycznej, rekreacyjnej imałego przetwórstwa (2.1.1) Rozwój przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu branży turystycznej,.

Jasne światło – sztuka teatralna

Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Jasne światło” w wykonaniu Teatru Dabar już w najbliższą niedzielę.Wszystkich chętnych prosimy o przybycie do Domu Kultury w Mogilnie 26 czerwca na godz.18.00.

XXI Przegląd Młodych Talentów – wyniki

Rekordowa liczba uczestników podczas XXI Przeglądu Młodych Talentów zaprezentowała się w dniu wczorajszym na scenie w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Komisja Artystyczna w składzie:Jadwiga Adamczyk – muzyk, Małgorzata Skwarka – instruktor tańca i animator kultury oraz Aleksander Smaga także muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu po wysłuchaniu i obejrzeniu 62 prezentacji z.