„Otwarci na literaturę” Podsumowanie Programu Rządowego Promocja Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej pozyskawszy dofinansowanie w kwocie 20 000,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury, zrealizowała szereg aktywnych wydarzeń związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową. Łącznie zostało przeprowadzonych 8 spotkań autorskich ze znanymi pisarzami i ilustratorami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Mieliśmy przyjemność gościć Katarzynę Ryrych, Joannę Krzyżanek, Izabellę Klebańską, Elizą Piotrowską oraz Edytą Zarębską i jej męża Roberta. Co więcej, podczas spotkań odbywały się interaktywne warsztaty, elementy pracy z czytelnikiem. Autorzy prowadzili spotkania w oparciu o warsztaty literackie, teatralne, plastyczne, muzyczne, oraz ilustratorskie. W trakcie każdego z wydarzeń uczestnicy mieli zapewniony drobny poczęstunek. Ciekawą inicjatywą był także występ teatru lalek z inscenizacją baśni pt. ”Królowa śniegu” wraz z animacjami oraz warsztatami artystyczno-literackimi. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zabawach tworzenia balonowych postaci literackich oraz malowaniu tatuaży z ulubionymi postaciami. Starsi natomiast mieli okazję uczestniczyć w zabawach ilustratorskich oraz teatralnych. Ponadto został zorganizowany konkurs recytatorski pn. „Jesień z piosenką i poezją”, mający na celu aktywizację dzieci i zachętę do odkrywania świata literatury. Spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a jego laureaci zostali nagrodzeni. Celem programu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. We wspomnianych wydarzeniach związanych z tematem literatury uczestniczyli uczniowie z 12 szkół podstawowych z terenu gminy Korzenna.
Całkowity koszt realizacji zadania 25 350,00 zł.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”