„Festiwal Wierszem Śpiewany” już za nami

Projekt ten został zrealizowany przez Centrum Kultury w Korzennej, a dofinansowanie na realizację tego zadania zostało pozyskane z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach Festiwalu organizatorzy przygotowali blok wydarzeń kulturalnych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży z terenu gminy Korzenna, ale do wszystkich osób zainteresowanych proponowaną tematyką. Przygotowana oferta składała się z konkursu pt. „Jesień z piosenką i poezją”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Korzenna. Jak zaznaczyła powołana komisja artystyczna, konkurs odznaczał się wysoką jakością oraz rzetelnością wykonania przygotowanych utworów przez młodych artystów. Kolejną propozycją było spotkanie autorskie z pisarką, poetką i malarką Katarzyną Ryrych zrealizowane przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Korzennej. Dzięki tej propozycji młodzież ze szkoły podstawowej w Lipnicy Wielkiej dowiedziała się jak pracuje pisarz, skąd czerpie inspiracje do swoich książek oraz najważniejsze, aby starać się ze wszystkich sił realizować swoje marzenia.
A na podsumowanie projektu odbył się piękny koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej „Or_kiestra” pełen emocjonalnej głębi i niepowtarzalnego klimatu prezentowanych utworów poetyckich. Na wyjątkowość tego koncertu wpłynęły nowe aranże kompozycji z lat 20 i 30 XX wieku rodzimego kompozytora Jana Karola Fydy, zwanego „Straussem Wschodu”. Prezentowane utwory wzbudziły uznanie wśród słuchaczy wyrażone owacjami na stojąco.