Podsumowanie akcji lato 2020

Podsumowanie akcji lato 2020

Wakacje 2020 dobiegły końca. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działalności Centrum Kultury w Korzennej, w okresie ubiegłych 2 miesięcy. Centrum Kultury w ramach akcji LATO 2020 zorganizowało łącznie 20 wydarzeń wakacyjnych.

LIPIEC 2020

Wakacje z CKK rozpoczęły warsztaty witrażu i ceramiki, na których dzieci wykonywały własne naczynia gliniane oraz witraże. Odbyły się także warsztaty kulinarne , podczas których dzieci przygotowywały z regionalnych produktów różne tradycyjne potrawy . Energetyczny start w okres wakacyjnych zajęć wywołały warsztaty tańca nowoczesnego. Duże zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki, polegające na konstruowaniu robotów, wykonujących proste czynności.

W ramach lipcowych atrakcji odbył się występ dwóch teatrzyków pt. „Przygody Mieszka I”. Atrakcją lipca niewątpliwe były organizowane wyjazdy :

– Rejs Statkiem po Jeziorze Rożnowskim, połączony ze zwiedzaniem Baszty w Czchowie

– Park linowy w Krynicy

– Gokarty

– Piesza wędrówka po Jamnej

– Rezerwat Skamieniałe Miasto

Pierwszy okres wakacji zamknięty został warsztatami chemicznymi podczas zajęć każdy uczestnik samodzielnie wykonywał doświadczenia przy pomocy sprzętu laboratoryjnego. Dzięki warsztatom nawet najmłodsi uczestnicy zamienili się w prawdziwych chemików – w fartuszku, okularach i z probówką w ręce.

SIERPIEŃ 2020

Sierpień rozpoczął się bardzo aktywnie warsztatami sportowymi dla najmłodszych, które były zarówno frajdą i dobrą zabawą.W Dworze w Lipnicy Wielkiej odbyły się warsztaty „Letnia Akademia Malarstwa”, na których dzieci mogły przetestować swoje zdolności artystyczne i stworzyć własne dzieła malarskie. W Pracowni Dworskiej w Korzennej odbywały się kreatywne warsztaty Mozaiki oraz Decupage. Przy współpracy z Gminną Biblioteką w Korzennej zorganizowano cykl warsztatów: malowanie tkanin oraz „papier mache”. Sierpień również bogaty był w liczne wyjazdy wycieczkowe.

W całym przedsięwzięciu udział wzięło ponad 300 dzieci i młodzieży z całej gminy Korzenna.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i aktywny udział w ofercie wakacyjnej. Czekamy na Was za rok !

Zapraszamy do udziału w Naszych zajęciach, w ramach realizowanych projektów ; „Młodzi – aktywni w Gminie Korzenna”, oraz „Śladami zapomnianych bohaterów z Gminy Korzenna”. Harmonogram działań projektowych znajdziecie na Naszej stronie Internetowej.

Do zobaczenia!

Skip to content