Liczne wydarzenia kulturalne w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej

Ostatni czas obfitował w liczne wydarzenia kulturalne odbywające się w Dworze w Lipnicy Wielkiej. Było to m.in. spotkanie podsumowujące dwuletni projekt Erasmus+, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa w Koniuszowej. Przedstawiciele szkół z Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Łotwy, Rumunii, Słowenii, Włoch oraz Szkoły Podstawowej w Koniuszowej wspólnie wspominali wydarzenia i miejsca, które odwiedzili w ramach projektu. Czas podsumowań umilił uczestnikom spotkania występ zespołu „Mali Lipniczanie”.

13 maja odbył się natomiast koncert orkiestry smyczkowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej oraz Kwartetu Galicyjskiego, słynącego z brawurowych, porywających  publiczność wykonań. Koncert towarzyszył warsztatom muzycznym, które tego samego dnia odbyły się w Lipnicy Wielkiej. Lekcje miały charakter otwarty.