Koncert Muzyczny w Lipnicy Wielkiej

Koncert Muzyczny w Lipnicy Wielkiej

W piątkowy jesienny wieczór,w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej zgromadziła się liczna grupa osób, które wysłuchały wspaniałego koncertu.

Po przywitaniu gości, swój występ rozpoczęła kapela Zespołu Regionalnego Mali Lipniczanie. W składzie 7-osobowym zaprezentowali m.in. krakowiaki oraz polki.

Następnie zaprezentowała się kapela Zespołu Regionalnego Lipniczanie. Przedstawiła utwory, dzięki którym, w tym roku zdobyła wiele nagród, m.in. „Złote Basy” nagrodę 37. Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA w Podegrodziu , III miejsce w 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz I miejsce podczas konkursu kapel,grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów w Żywcu. Wraz z pomocą drużby Marcinem Wąsem rozbawili publiczność wesołymi melodiami charakterystycznymi dla regionu Pogórza Sądeckiego.

Gościem specjalnym koncertu była Sądecka Orkiestra Kameralna, która zaprezentowała tanga, walce, szlagiery muzyki filmowej, bajkowej, a także perełki muzyki polskiej. Koncert odbył się w ramach projektu „50 lat minęło – lipnickie świętowanie w doborowym towarzystwie”.

Fotograf : Paweł Biskup

Skip to content