Gra terenowa „W poszukiwaniu skarbu legionisty”

Gra terenowa „W poszukiwaniu skarbu legionisty”

W zeszły piątek (9 października) na terenie miejscowości Lipnica Wielka odbyła się gra terenowa w której wzięli udział uczniowie szkół z Jasiennej, Lipnicy Wielkiej, Janczowej, Siedlec oraz Koniuszowej wraz z opiekunami. Trasa liczyła 5 km i prowadziła przez wzgórza i doliny, lasy i pola.

Zabawa polegała na podążaniu za wierszowanymi wskazówkami prowadzącymi do miejsc, w których zdobyte informacje pozwolą odczytać hasło końcowe. Celem gry terenowej było celebrowanie rocznicy Bitwy Warszawskiej, przybliżenie postaci żołnierza legionistów polskich, kawalera Orderu Virtuti Militari – kpt. Stanisława Hojnora oraz promocja walorów historycznych, kulturowych i przyrodniczych Lipnicy Wielkiej.

Rywalizacja była zacięta, a o wyniku końcowym zadecydowała niewielka różnica punktów między drużynami. Ostatecznie wygrała drużyna z Siedlec, 2 miejsce przypadło ekipie z Koniuszkowej a 3 Jasiennej. Tuż za podium uplasowała się Lipnica Wielka oraz Janczowa. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za udział i pomoc przy organizacji gry terenowej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej”.

Skip to content