Galicyjskie Targowisko Instrumentów

Galicyjskie Targowisko Instrumentów

W najbliższy PONIEDZIAŁEK 23 maja uczniowie naszej Szkoły Muzycznej oraz działające lokalnie zespoły ludowe Zespół Regionalny Lipniczanie i Janczowioki będą uczestniczyć w warsztatach wędrujących zorganizowanych w ramach Galicyjskie Targowisko Instrumentów, których celem jest przedstawienie bogactwa lokalnych tradycji kultury muzycznej.

Warsztaty odbywają się we Dworku w Lipnicy Wielkiej w godzinach 15-17:30.

Zajęcia w Szkole Muzycznej zostają zawieszone od godz. 14:30 do końca dnia.<<

Rodziców i opiekunów prosimy o zorganizowanie dojazdu dzieci na miejsce spotkania.

Zaprosiliśmy do nas:
Katarzyna Bednarz – artysta-lutnik, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Członkini Związku Polskich Artystów Lutników. Jedyna kobieta w Polsce wykonująca własnoręcznie liry korbowe inspirowane malarstwem dawnych artystów. Jej nauczyciele i mistrzowie to: Stanisław Marduła, Antoni i Marcin Krupa, Stanisław Nogaj, Antoni Hybel.

oraz

Jan Malisz – muzyk ludowy, folkowy, samouk, twórca i kolekcjon er instrumentów muzycznych. Pracuje jako instruktor muzyczny w domach kultury, naucza gry na instrumentach ludowych takich jak: skrzypce, akordeon, heligonka, basy, baraban, lira korbowa. W swojej pracowni tworzy z pasją instrumenty muzyczne. Jest założycielem rodzinnej Kapeli Maliszów, z którą koncertował w kraju i za granicą zdobywając wiele nagród na znaczących festiwalach muzyki tradycyjnej i folkowej.

Zapraszamy również do Kasztelu w Szymbarku (szczegóły na stronie Galicyjskie Targowisko Instrumentów)

Skip to content