GALICYJSKIE TARGOWISKO INSTRUMENTÓW

GALICYJSKIE TARGOWISKO INSTRUMENTÓW

23 maja 2022 roku w dworze w Lipnicy Wielkiej miało miejsce niezwykłe, muzyczne spotkanie z dwójką artystów, miłośników muzyki i twórców ręcznie wykonywanych instrumentów. Spotkanie w formie warsztatów poprowadzili:
Jan Malisz – muzyk ludowy, folkowy, samouk, twórca i kolekcjoner instrumentów muzycznych. Pracuje jako instruktor muzyczny w domach kultury, naucza gry na instrumentach ludowych takich jak: skrzypce, akordeon, heligonka, basy, baraban, lira korbowa. W swojej pracowni tworzy z pasją instrumenty muzyczne. Jest założycielem rodzinnej Kapeli Maliszów, z którą koncertował w kraju i za granicą zdobywając wiele nagród na znaczących festiwalach muzyki tradycyjnej i folkowej
oraz Pani Katarzyna Bednarz – artysta-lutnik, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Członkini Związku Polskich Artystów Lutników. Jedyna kobieta w Polsce wykonująca własnoręcznie liry korbowe inspirowane malarstwem dawnych artystów. Jej nauczyciele i mistrzowie to: Stanisław Marduła, Antoni i Marcin Krupa, Stanisław Nogaj, Antoni Hybel.
W warsztatach wzięło udział ok 90 dzieci i młodzieży, głównie uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej ale także ich Rodziców i Nauczycieli. Bardzo dziękujemy za inspirującą lekcję kultury okraszonej nutami melodii pogórzańskich i innych regionów.

Skip to content