EkoRodzina zdrowo się trzyma

EkoRodzina zdrowo się trzyma

Informacja o projekcie: „EkoRodzina zdrowo się trzyma”

Koło Gospodyń Wiejskich w Łyczanej zaprasza do udziału w projekcie pn. „EkoRodzina zdrowo się trzyma” realizowanego w okresie VI 2023 r. – X 2024 r. ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Cel główny projektu to kształtowanie postaw proekologicznych wśród 118 mieszkańców gminy Korzenna poprzez organizację i uczestnictwo w innowacyjnych działaniach aktywizujących do końca X 2024 r.

Zaplanowane działania:

  • szkolenia dla 18 ekoliderów
  • realizacja 270 godzin warsztatów o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży, takich jak warsztaty tworzenia ilustracji przestrzennych metodą pop-art., biologiczne SHOW, fotografia szlachetna , sketchnoting (myślenie wizualne, czyli jak przekonać dzieci do segregowania śmieci), ceramika, ekomoda,
  • Klub Małego Podróżnika,
  • EKOdom – cykl 3 spotkań o tematyce ekologicznej
  • Międzyszkolny Festiwal Zielonego Kapelusza – zorganizowanie we współpracy ze szkołami akcji ekologicznych np. sprzątania okolicy, zbierania plastikowych nakrętek itp., – Ekologiczny Plener Artystyczny,
  • Rodzinny Naukowo-Integracyjny Piknik Ekologiczny,
  • wycieczka integracyjno – motywacyjna dla członków KGW uczestniczących w projekcie.

Rekrutację KGW z terenu gminy Korzenna chcących wziąć udział w projekcie zaplanowano w okresie: 19 – 26 czerwca 2023 r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i udziału w projekcie. Formularz zgłoszenia należy złożyć w dniu 25.06.2023 r. na stoisku promującym projekt zorganizowanym przez nasze KGW w miejscowości Łyczana.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

>>>>>> REGULAMIN REKRUTACJI <<<<<<

>>>>>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<<<<<

Skip to content