Dożynki 2019

Dożynki 2019

Jak co roku Gminne Dożynki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym dniu na plac przy Dworze w Korzennej przybyło kilka tysięcy osób , aby wspólnie móc świętować i cieszyć się ukończonymi żniwami. Dla mieszkańców gminnych jest to szczególny i wyjątkowy dzień. W niedzielę przez Korzenną wyruszył barwny korowód, który w oprawie Orkiestry Dętej OSP Mogilno , mażoretkami , banderii , zaprzęgów konnych , grupą motocyklistów oraz delegacją poszczególnych sołectw maszerowali z uśmiechem na twarzy do miejsca polowej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Tadeusza Sajdaka.

Część oficjalną rozpoczął wójt Leszek Skowron , który podczas przemówienia podkreślił jak ważną rolę w życiu społecznym odgrywają rolnicy. Nie zabrakło również podziękowań w ich kierunku i uznania  za ich trud i ciężką pracę. Pośród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, radni Rady Powiatu, radni Rady Gminy , sołtysi oraz sponsorzy. Mile wszystkich zaskoczyła była premier Beata Szydło, która razem z nami świętowała obchody dożynkowe.

Następny punkt programu nastawiony był na dobrą zabawę. Występy artystyczne rozpoczął Zespół Regionalny Lipniczanie. Do wspólnej zabawy, śpiewu oraz tańca porwał wszystkich koncert grupy „Mozart kontra Sinatra”.  W tym dniu Dwór Korzennej stał się miejscem spotkań bliskich i znajomych. Stoiska gastronomiczne , atrakcje dla najmłodszych były dodatkiem do aktywnego spędzenia czasu.

Długo wyczekiwanym wydarzeniem przez wszystkich okazał się koncert zespołu Bayer Full.

 Na zakończenie tego dnia zaplanowana była zabawa taneczna przy muzyce granej na żywo.

Fotograf: Paweł Biskup

Skip to content