Basen w Korzennej otwarty!

Basen w Korzennej otwarty!

Mieszkańcy naszej gminy mają swój kryty basen! Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku obiekt tworzący jeden kompleks wraz z wybudowaną niedawno hala sportowo-widowiskową. – Gdy przed kilkunastoma laty obejmowałem urząd wójta budowa basenu nie pojawiała się nawet w moich marzeniach – mówił w okolicznościowym przemówieniu Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna.

Inwestycja została zrealizowana bardzo szybko. Od podpisania umowy z wykonawcą do finału minęło niespełna dwa i pół roku. Pierwotnie zakończenie prac planowano wprawdzie jeszcze szybciej ,bo w styczniu, ale pandemia spowodowała opóźnienia w dostawach materiałów i termin został nieco przesunięty.

Warto było czekać. W inauguracji działalności basenu wzięły udział dziesiątkii zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in. parlamentarzyści (posłanka Anna Paluch, poseł Jan Duda i senator Wiktor Durlak), wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek województwa Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, a także radni Sejmikui Województwa Małopolskiego i Rady Powiatu, a także przedstawiciele instytucji państwowych oraz liczne grono burmistrzów i wójtów z okolicznych gmin. Nie mogło zabraknąć także radnych Rady Gminy Korzenna, pracowników Urzędu Gminy i innych instytucji gminnych, a także przedsiębiorców i mieszkańców.

Zanim wszyscy na własne oczy mogli przekonać się, że basen to nie primaaprilisowy żart, w sąsiadującej z basenem hali wysłuchali muzycznego programu w wykonaniu kapeli ludowej i instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej, którzy zasłużyli na gorące podziękowania. Wprowadzeniem do zwiedzania nowo wybudowanego obiektu był film prezentujący najważniejsze informacje o zrealizowanej inwestycji.

Niedługo potem ks. Tadeusz Sajdak, proboszcz parafii w Korzennej, poświęcił nowy budynek, a wójt Leszek Skowron wraz z zaproszonymi gośćmi symbolicznie otworzył basen w Korzennej. Kropkę nad „i” postawili młodzi pływacy, którzy na sygnał wójta skoczyli do wody, „rywalizując” różnymi stylami na dystansie 50 metrów.  

– Wygląda świetnie i będziemy z niego z przyjemnością korzystać – podkreślali mieszkańcy, dzieląc się swoimi pierwszymi wrażeniami ze zwiedzania budynku. Ich opinie potwierdzali zaproszeni goście. – Gratuluję tego pomysłu i bardzo dobrego rozwiązania, ułatwiającego korzystanie z basenu i z hali – mówił wojewoda Łuksza Kmita, przekazując jednocześnie wyrazy uznania od premiera Mateusza Morawieckiego. W superlatywach o zrealizowanej inwestycji wypowiadali się także parlamentarzyści, a koleżanki i koledzy burmistrzowie i wójtowie żartowali, że po takim przedsięwzięciu wyzwaniem dla Leszka Skowrona może być już tylko budowa… stacji kosmicznej.

W przestronnym holu ulokowano recepcję, stoliki z krzesłami dla oczekujących, telebim oraz automaty z napojami. Przy wejściu zamontowano elektroniczne bramki, a za nimi szafki na rzeczy osobiste. Dalej znajdują się szatnie męskie i damskie, za nimi są suszarki oraz prysznice. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni dla użytkowników jest wystarczająco dużo miejsca.

Część główna jest jasna z jedną dużą przeszkloną ścianą. Podłogę wyłożono jasnymi płytkami, na ścianach zamontowano ledowe, kolorowe oświetlenie, dające przyjemny wizualny efekt. Nieckę basenu podzielono na dwie części: jedna, płytsza służyć będzie do nauki pływania. Zamontowana w niej także urządzenia ze strumieniami wodnymi. Z drugiej, składającej się z trzech torów korzystać będą umiejący już pływać. Dodatkowo wygospodarowano miejsce na jacuzzi, także na saunę suchą i saunę parową. Swoje pomieszczenia mają także ratownicy.

Dzisiaj z nowej rekreacyjnej ofert gminy mieszkańcy mogli korzystać bezpłatnie. W kolejnych dniach obowiązywać będą bilety.

Skip to content