9. konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów w magicznej odsłonie

9. konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów w magicznej odsłonie

„Woda życiem i magią” to hasło tegorocznego konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów. Młodzi artyści dostali w tym roku zadanie stworzenia baśniowego plakatu o wodzie. Magiczna substancja krąży, bowiem w przyrodzie od milionów lat. Zdaniem naukowców dziś używamy tej samej wody, z której kiedyś korzystały dinozaury… „Pamięć” zawarta w kropli wody jest, więc bardzo bogata.

– Liczymy, że i w tym roku wyobraźnia młodych artystów nie zawiedzie i prace będą równie kolorowe i niezwykle ciekawe – powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.

Konkurs organizowany jest po raz dziewiąty. Do 2022 roku miał on charakter regionalny, natomiast od tego roku mogą brać w nim udział dzieci z całej Polski.  

Przewodniczącym jury jest artysta-malarz Wacław Jagielski, który tak ocenił prace z poprzedniej edycji konkursu:

– Były to prace przesączone wibracją intensywności ścigających się po płaszczyźnie barw, zróżnicowanych kierunków kreski bardziej lub mniej nasyconej, w zależności od temperamentu i wrażliwości młodego twórcy. Takie prace najbardziej cieszyły oczy i poruszały serca jury – zaznaczył.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU:

Prace można dostarczać do siedziby Sądeckich Wodociągów do 15 marca 2023 r. Na uczestników konkursu czekają nagrody indywidualne. Dodatkowo najlepsze prace trafią do kalendarza na 2024 r.

Przed przystąpieniem do pracy prosimy uważnie przeczytać Regulamin Konkursu.

Aktualne informacje o konkursie będą umieszczane na Facebooku Sądeckich Wodociągów.

Do pobrania jest kalendarz na 2023 r. z pracami laureatów 8. edycji konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów.

REGULAMIN KONKURSU<<<<<

KALENDARZ 2023 Z PRACAMI<<<<<

Skip to content